Lucia Súkenníková zvládá roli kapitánky Mostu i slovenské reprezentace

22. září 2015 | 12:50
Lucia Súkenníková (uprostřed v dolní řadě), se svými příbuznými v mostecké hale. Foto: archiv MojeMostecko.czLucia Súkenníková (uprostřed v dolní řadě), se svými příbuznými v mostecké hale. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Ústřední postavou házenkářského celku žen DHK Baník Most je kapitánka týmu Lucia Súkenníková. Zkušená hráčka plní stejnou roli i ve slovenské reprezentaci a patří k uznávaným házenkářkám v česko-slovenské interlize.

Kde jste působila před svým loňským příchodem do Mostu?

Pocházím z Trnavy a nejvyšší ženskou soutěž jsem začínala hrát v Bratislavě. Pak jsem byla v českém Veselí nad Moravou, slovenské Šale a nyní jsem na severu Čech. Střídám české a slovenské kluby. Navíc trenérem Slovenska je bývalý kouč Mostu a český odborník Dušan Poloz, takže i na tomto příkladu je vidět, jak se prolíná československá házenkářská rodina.

Jaké máte za sebou reprezentační úspěchy?

V prosinci 2014 jsme startovaly na mistrovství Evropy, kam se Slovensko probojovalo po dvaceti letech. Česká reprezentace se na šampionát bohužel nekvalifikovala.

Daří se vám skloubit ligové povinnosti v Česku s programem slovenské reprezentace?

Zatím ano. Pokud se člověk rozhodne pro dráhu vrcholového sportovce, musí této branži něco obětovat. Když milujete svůj sport, dáváte do něj energii. Samozřejmě se nedá produkovat špičková házená do padesáti, ale věřím, že ještě pár let hrát budu.

Na které někdejší spoluhráčky ráda vzpomínáte?

Třeba na legendární brankářku a skvělou českou reprezentantku Lenku Černou, se kterou jsem hrála za Veselí nad Moravou. Vážila jsem si toho, že jsem s ní mohla nejen být v týmu při zápasech, ale i trénovat. Dávala mi rady do házené. Ale těch zkušených, od kterých jsem se mohla učit, bylo víc. Například Petra Beňušková, s níž jsem působila v Bratislavě. Připomínám ji proto, že ještě před několika lety hrála právě za Most.

Baník Most obhajuje titul v české lize. Kolik podobných úspěchů na klubové úrovni máte ve své sbírce?

Asi pět nebo šest z různých soutěží v kategorii žen.

V hledišti mostecké haly vás často povzbuzují nejbližší příbuzní a rodina. Jak to berete?

Je to příjemné. Po zápase se setkáme a jsem ráda, že mi tolik fandí a podporují mě.

ČTĚTE:  Chceme bojovat o medailová umístění, říká předseda Rudolf Jung o cílech házenkářek Mostu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516