Lucia Súkenníková zvládá roli kapitánky Mostu i slovenské reprezentace

22. září 2015 | 12:50
Lucia Súkenníková (uprostřed v dolní řadě), se svými příbuznými v mostecké hale. Foto: archiv MojeMostecko.czLucia Súkenníková (uprostřed v dolní řadě), se svými příbuznými v mostecké hale. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Ústřední postavou házenkářského celku žen DHK Baník Most je kapitánka týmu Lucia Súkenníková. Zkušená hráčka plní stejnou roli i ve slovenské reprezentaci a patří k uznávaným házenkářkám v česko-slovenské interlize.

Kde jste působila před svým loňským příchodem do Mostu?

Pocházím z Trnavy a nejvyšší ženskou soutěž jsem začínala hrát v Bratislavě. Pak jsem byla v českém Veselí nad Moravou, slovenské Šale a nyní jsem na severu Čech. Střídám české a slovenské kluby. Navíc trenérem Slovenska je bývalý kouč Mostu a český odborník Dušan Poloz, takže i na tomto příkladu je vidět, jak se prolíná československá házenkářská rodina.

Jaké máte za sebou reprezentační úspěchy?

V prosinci 2014 jsme startovaly na mistrovství Evropy, kam se Slovensko probojovalo po dvaceti letech. Česká reprezentace se na šampionát bohužel nekvalifikovala.

Daří se vám skloubit ligové povinnosti v Česku s programem slovenské reprezentace?

Zatím ano. Pokud se člověk rozhodne pro dráhu vrcholového sportovce, musí této branži něco obětovat. Když milujete svůj sport, dáváte do něj energii. Samozřejmě se nedá produkovat špičková házená do padesáti, ale věřím, že ještě pár let hrát budu.

Na které někdejší spoluhráčky ráda vzpomínáte?

Třeba na legendární brankářku a skvělou českou reprezentantku Lenku Černou, se kterou jsem hrála za Veselí nad Moravou. Vážila jsem si toho, že jsem s ní mohla nejen být v týmu při zápasech, ale i trénovat. Dávala mi rady do házené. Ale těch zkušených, od kterých jsem se mohla učit, bylo víc. Například Petra Beňušková, s níž jsem působila v Bratislavě. Připomínám ji proto, že ještě před několika lety hrála právě za Most.

Baník Most obhajuje titul v české lize. Kolik podobných úspěchů na klubové úrovni máte ve své sbírce?

Asi pět nebo šest z různých soutěží v kategorii žen.

V hledišti mostecké haly vás často povzbuzují nejbližší příbuzní a rodina. Jak to berete?

Je to příjemné. Po zápase se setkáme a jsem ráda, že mi tolik fandí a podporují mě.

ČTĚTE:  Chceme bojovat o medailová umístění, říká předseda Rudolf Jung o cílech házenkářek Mostu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516