Litvínovský zámek Valdštejnů město otevře na Valentýna

15. leden 2015 | 01:23
Nová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovNová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Litvínovští radní rozhodli o otevření zámku Valdštejnů na Valentýna, tedy 14. února 2015. Vše začne vernisáží výstavy Srdceráj výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře.

Jedná se o expozici fotografií Veroniky Richterové a Michala Cihláře a předměty z jejich sbírek, které mapují všem srozumitelný fenomén symbolu srdce v různých zemích světa. Součástí budou doprovodné besedy z různých oborů, dílny, vše s námětem nebo motivem srdce.

"Zajištění chodu zámku si vyžádá navýšení počtu zaměstnanců městského úřadu o 4 funkční místa. Nově budou v zámku tři průvodci - dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách, dohled nad dodržováním provozního řádu zámku, stručný výklad o probíhajících výstavách, montáž a demontáž exponátů, prodej vstupenek a turistických propagačních materiálů, pomoc při zajišťování celoměstských akcí, různé druhy výpomoci atd., a jedna uklízečka. Počet zaměstnanců městského úřadu tak stoupne na 176," uvedla mluvčí města Margita Kučerová.

V dalším bude provoz zámku zajišťován zaměstnanci, kteří již v organizační struktuře úřadu jsou začleněni - propagační referent (příprava a koordinace celoměstských akcí a výstav, realizace koncepce propagace města atd.), průvodce v Galerii Radniční sklípek (dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách Galerie, poskytování základních provozních informací, prodej vstupenek a propagačních materiálů, pomoc při instalaci a demontáži exponátů, úklid prostoru galerie, zástup průvodců na zámku atd.), redaktor (příprava čtrnáctideníku Radnice, pomocné práce při přípravě propagačních materiálů atd.), správce zámku (zajišťuje ochranu, provoz a správu památkového objektu, provádí drobné údržbářské práce, podílí se na technickém zajištění požadavků vystavovatelů a dohodnutých požadavků s pronajímateli nebytových prostor atd.).

Ve schváleném rozpočtu na rok 2015 jsou mzdové náklady na nově zřízená FM zahrnuty. Pro pronájem jsou určeny prostory v levé části přízemí zámku (při vstupu z ulice Mostecká – 4 místnosti). Předběžný zájem o pronájem projevily Partnerský spolek Litvínov a Svazek obcí v regionu Krušných hor.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516