Litvínovský zámek Valdštejnů město otevře na Valentýna

15. leden 2015 | 01:23
Nová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovNová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Litvínovští radní rozhodli o otevření zámku Valdštejnů na Valentýna, tedy 14. února 2015. Vše začne vernisáží výstavy Srdceráj výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře.

Jedná se o expozici fotografií Veroniky Richterové a Michala Cihláře a předměty z jejich sbírek, které mapují všem srozumitelný fenomén symbolu srdce v různých zemích světa. Součástí budou doprovodné besedy z různých oborů, dílny, vše s námětem nebo motivem srdce.

"Zajištění chodu zámku si vyžádá navýšení počtu zaměstnanců městského úřadu o 4 funkční místa. Nově budou v zámku tři průvodci - dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách, dohled nad dodržováním provozního řádu zámku, stručný výklad o probíhajících výstavách, montáž a demontáž exponátů, prodej vstupenek a turistických propagačních materiálů, pomoc při zajišťování celoměstských akcí, různé druhy výpomoci atd., a jedna uklízečka. Počet zaměstnanců městského úřadu tak stoupne na 176," uvedla mluvčí města Margita Kučerová.

V dalším bude provoz zámku zajišťován zaměstnanci, kteří již v organizační struktuře úřadu jsou začleněni - propagační referent (příprava a koordinace celoměstských akcí a výstav, realizace koncepce propagace města atd.), průvodce v Galerii Radniční sklípek (dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách Galerie, poskytování základních provozních informací, prodej vstupenek a propagačních materiálů, pomoc při instalaci a demontáži exponátů, úklid prostoru galerie, zástup průvodců na zámku atd.), redaktor (příprava čtrnáctideníku Radnice, pomocné práce při přípravě propagačních materiálů atd.), správce zámku (zajišťuje ochranu, provoz a správu památkového objektu, provádí drobné údržbářské práce, podílí se na technickém zajištění požadavků vystavovatelů a dohodnutých požadavků s pronajímateli nebytových prostor atd.).

Ve schváleném rozpočtu na rok 2015 jsou mzdové náklady na nově zřízená FM zahrnuty. Pro pronájem jsou určeny prostory v levé části přízemí zámku (při vstupu z ulice Mostecká – 4 místnosti). Předběžný zájem o pronájem projevily Partnerský spolek Litvínov a Svazek obcí v regionu Krušných hor.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516