Litvínovský zámek Valdštejnů město otevře na Valentýna

15. leden 2015 | 01:23
Nová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovNová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Litvínovští radní rozhodli o otevření zámku Valdštejnů na Valentýna, tedy 14. února 2015. Vše začne vernisáží výstavy Srdceráj výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře.

Jedná se o expozici fotografií Veroniky Richterové a Michala Cihláře a předměty z jejich sbírek, které mapují všem srozumitelný fenomén symbolu srdce v různých zemích světa. Součástí budou doprovodné besedy z různých oborů, dílny, vše s námětem nebo motivem srdce.

"Zajištění chodu zámku si vyžádá navýšení počtu zaměstnanců městského úřadu o 4 funkční místa. Nově budou v zámku tři průvodci - dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách, dohled nad dodržováním provozního řádu zámku, stručný výklad o probíhajících výstavách, montáž a demontáž exponátů, prodej vstupenek a turistických propagačních materiálů, pomoc při zajišťování celoměstských akcí, různé druhy výpomoci atd., a jedna uklízečka. Počet zaměstnanců městského úřadu tak stoupne na 176," uvedla mluvčí města Margita Kučerová.

V dalším bude provoz zámku zajišťován zaměstnanci, kteří již v organizační struktuře úřadu jsou začleněni - propagační referent (příprava a koordinace celoměstských akcí a výstav, realizace koncepce propagace města atd.), průvodce v Galerii Radniční sklípek (dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách Galerie, poskytování základních provozních informací, prodej vstupenek a propagačních materiálů, pomoc při instalaci a demontáži exponátů, úklid prostoru galerie, zástup průvodců na zámku atd.), redaktor (příprava čtrnáctideníku Radnice, pomocné práce při přípravě propagačních materiálů atd.), správce zámku (zajišťuje ochranu, provoz a správu památkového objektu, provádí drobné údržbářské práce, podílí se na technickém zajištění požadavků vystavovatelů a dohodnutých požadavků s pronajímateli nebytových prostor atd.).

Ve schváleném rozpočtu na rok 2015 jsou mzdové náklady na nově zřízená FM zahrnuty. Pro pronájem jsou určeny prostory v levé části přízemí zámku (při vstupu z ulice Mostecká – 4 místnosti). Předběžný zájem o pronájem projevily Partnerský spolek Litvínov a Svazek obcí v regionu Krušných hor.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516