Litvínovský most PKH - Mezibořská navrhnou architekti. Město vypíše soutěž

21. červenec 2016 | 13:32
Silniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czSilniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

LITVÍNOV - Jak bude vypadat most PKH - Mezibořská v Litvínově, o tom rozhodne architektonická soutěž. Rozhodli o tom zastupitelé města.

Litvínovské zastupitelstvo rozhodlo o konání architektonické soutěže na projekt Most PKH - Mezibořská. Odbor investic a regionálního rozvoje ve spolupráci se zástupcem České komory architektů zpracoval soutěžní podmínky pro konání soutěže, které definují například hodnotící kritéria soutěže, ceny a odměny soutěžícím, členy poroty, přílohy, termíny jednání a vyhlášení soutěže, způsob podání návrhů, jejich podobu apod.

Ustavující zasedání poroty pro konání architektonické soutěže proběhlo 15. července 2016. Porota projednala, upravila a schválila soutěžní podmínky, které projedná ještě Česká komora architektů (ČKA), která vydá k soutěžním podmínkám tzv. doložku o regulérnosti. Po schválení podmínek ze strany vyhlašovatele, tedy města a ČKA může být soutěž vyhlášena.

V souvislosti s vyhlášením soutěže byly vyčísleny náklady na konání soutěže:  odměny soutěžícím, odměny porotcům.

"V rozpočtu města na rok 2016 je proto nutné vyčlenit finanční prostředky na odměny soutěžícím a porotcům, zhruba 1 milion korun, v rozpočtu 2017 je nutné alokovat finanční prostředky na realizaci projektové dokumentace. Částka bude dohodnuta po ukončení architektonické soutěže s vítězem soutěže v rámci jednacího řízení bez uveřejnění a následně na realizaci stavby. Náklady budou specifikovány v rámci projektové dokumentace, pravděpodobně rozpočet 2018," upřesnila Margita Kučerová.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516