Litvínovský most PKH - Mezibořská navrhnou architekti. Město vypíše soutěž

21. červenec 2016 | 13:32
Silniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czSilniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

LITVÍNOV - Jak bude vypadat most PKH - Mezibořská v Litvínově, o tom rozhodne architektonická soutěž. Rozhodli o tom zastupitelé města.

Litvínovské zastupitelstvo rozhodlo o konání architektonické soutěže na projekt Most PKH - Mezibořská. Odbor investic a regionálního rozvoje ve spolupráci se zástupcem České komory architektů zpracoval soutěžní podmínky pro konání soutěže, které definují například hodnotící kritéria soutěže, ceny a odměny soutěžícím, členy poroty, přílohy, termíny jednání a vyhlášení soutěže, způsob podání návrhů, jejich podobu apod.

Ustavující zasedání poroty pro konání architektonické soutěže proběhlo 15. července 2016. Porota projednala, upravila a schválila soutěžní podmínky, které projedná ještě Česká komora architektů (ČKA), která vydá k soutěžním podmínkám tzv. doložku o regulérnosti. Po schválení podmínek ze strany vyhlašovatele, tedy města a ČKA může být soutěž vyhlášena.

V souvislosti s vyhlášením soutěže byly vyčísleny náklady na konání soutěže:  odměny soutěžícím, odměny porotcům.

"V rozpočtu města na rok 2016 je proto nutné vyčlenit finanční prostředky na odměny soutěžícím a porotcům, zhruba 1 milion korun, v rozpočtu 2017 je nutné alokovat finanční prostředky na realizaci projektové dokumentace. Částka bude dohodnuta po ukončení architektonické soutěže s vítězem soutěže v rámci jednacího řízení bez uveřejnění a následně na realizaci stavby. Náklady budou specifikovány v rámci projektové dokumentace, pravděpodobně rozpočet 2018," upřesnila Margita Kučerová.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516