Litvínovský most PKH - Mezibořská navrhnou architekti. Město vypíše soutěž

21. červenec 2016 | 13:32
Silniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czSilniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

LITVÍNOV - Jak bude vypadat most PKH - Mezibořská v Litvínově, o tom rozhodne architektonická soutěž. Rozhodli o tom zastupitelé města.

Litvínovské zastupitelstvo rozhodlo o konání architektonické soutěže na projekt Most PKH - Mezibořská. Odbor investic a regionálního rozvoje ve spolupráci se zástupcem České komory architektů zpracoval soutěžní podmínky pro konání soutěže, které definují například hodnotící kritéria soutěže, ceny a odměny soutěžícím, členy poroty, přílohy, termíny jednání a vyhlášení soutěže, způsob podání návrhů, jejich podobu apod.

Ustavující zasedání poroty pro konání architektonické soutěže proběhlo 15. července 2016. Porota projednala, upravila a schválila soutěžní podmínky, které projedná ještě Česká komora architektů (ČKA), která vydá k soutěžním podmínkám tzv. doložku o regulérnosti. Po schválení podmínek ze strany vyhlašovatele, tedy města a ČKA může být soutěž vyhlášena.

V souvislosti s vyhlášením soutěže byly vyčísleny náklady na konání soutěže:  odměny soutěžícím, odměny porotcům.

"V rozpočtu města na rok 2016 je proto nutné vyčlenit finanční prostředky na odměny soutěžícím a porotcům, zhruba 1 milion korun, v rozpočtu 2017 je nutné alokovat finanční prostředky na realizaci projektové dokumentace. Částka bude dohodnuta po ukončení architektonické soutěže s vítězem soutěže v rámci jednacího řízení bez uveřejnění a následně na realizaci stavby. Náklady budou specifikovány v rámci projektové dokumentace, pravděpodobně rozpočet 2018," upřesnila Margita Kučerová.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516