Litvínovské asistentky prevence kriminality získaly certifikát

18. červenec 2014 | 18:02
Litvínovské asistentky prevence kriminality na MV-ČR Foto: MěÚ Litvínov - oficialLitvínovské asistentky prevence kriminality na MV-ČR Foto: MěÚ Litvínov - oficial

Litvínov - Složením závěrečných zkoušek, které pro Most, Chomutov a Litvínov připravila Městská policie Litvínov, získaly asistentky prevence kriminality certifikát, který je opravňuje vykonávat i nadále práci asistentek prevence kriminality a prokazuje jejich znalosti a dovednosti v oblasti prevence kriminality, které v průběhu dvou let trvání projektu získaly.

O události informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban s tím, že zkoušky se skládaly ze dvou částí, vědomostního testu a ústních zkoušek. Cílem ústní zkoušky bylo primárně ověřit základní znalosti a především dovednosti řešit jednotlivé situace, se kterými se Asistent prevence kriminality při své práci setkal nebo může setkat.

Na základě působení v projektu Asistent prevence kriminality a v návaznosti na jednotlivá školení a supervize v průběhu trvání projektu by měl asistent zvládat základní standardy chování a jednání při výkonu práce v terénu, ve vyloučených lokalitách, ale i mimo ně, v dopravních prostředcích a na problematických místech.

Cílem zkoušky je také ověřit komunikační dovednosti asistentů, schopnost reagovat operativně na základě dotazů zkoušejícího a vyhodnotit situaci také z hlediska priorit v případě, je-li to potřebné. Sekundárním cílem je ověřit orientovanost a celkový přehled asistenta v oblasti prevence kriminality a nízké míry kompetencí, v návaznosti na specifickou činnost pracovní pozice Asistent prevence kriminality, doplnil Urban.

Musím přiznat, že litvínovské asistentky prevence kriminality prokázaly nejlepší znalosti a na zkoušky byly nejlépe připraveny. Jsem s jejich výkonem spokojený. Dva roky pracovaly s městskou policií a je znát, že od samého začátku byly vtaženy do praxe přímo v ulicích a se strážníky úzce spolupracovaly. Samozřejmě úspěch litvínovských asistentek prevence kriminality je dán také tím, že už při výběru lidí do projektu jsme měli šťastnou ruku. Velmi se nám osvědčily. Zatím budou dál v rámci projektu pracovat v Litvínově do konce letošního roku,“ uvedl mentor projektu a zástupce velitele Karel Šefl.

Ani v příštím roce se ale litvínovští strážníci nechtějí asistentek prevence kriminalit vzdát. „Připravujeme řešení, jak asistentky prevence kriminality u Městské policie Litvínov udržet. Jednou z variant je i možnost přijmout je do stálého pracovního poměru,“ uvedl personalista Městské policie Litvínov Roman Jelínek.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516