Litvínovská radnice chce obnovovat majetek města, především školy

9. červen 2015 | 21:07
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Více se zaměřit na obnovu škol či školních zahrad. To chtějí litvínovští radní, kteří schválili rozpočtový výhled města na roky 2015-2018. Ten mimo jiné doporučuje zpracování plánu obnovy majetku.

Prioritou obnovy majetku jsou školy. "Schválený plán plán obnovy majetku má zajistit systematický přístup k obnově majetku města, kterým budou definovány finanční nároky, časový horizont realizace a priority jednotlivých oprav. Plán obnovy majetku města vychází z výsledků místních šetření jednotlivých objektů za účasti zástupců školských zařízení, vedení města a vedoucího odboru nakládání s majetkem," sdělila Margita Kučerová z litvínovského městského úřadu.

"Obnova majetku byla hodnocena podle stavu majetku, potřebnosti nebo využitelnosti a stanovených priorit realizace oprav s ohledem na dostupné finanční prostředky," uvedla Kučerová.

"Rozpočet na opravy objektů základních a mateřských škol a nebytového fondu byl pro rok 2015 schválen ve výši 1,8 mil. Kč. První etapa obnovy zahrnuje školská zařízení v majetku města Litvínova. Odbor nakládání s majetkem zvolí takový postup čerpání financí, aby zajistil opravy podle priorit a zároveň zabezpečil případné řešení havarijních situací do konce roku 2015," nastínila mluvčí.

Navíc město chce získat dotaci ze Státního fondu Životní prostředí na projekt „Království přírody“. O dotaci město požádalo ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Litvínov-Janov.

"V rámci projektu dojde k úpravě zahrady (osazení herních prvků, údržba zeleně, terénní úpravy, oprava stávajícího plotu) přilehlé k MŠ Sluníčko. Přislíbená dotace je ve výši cca 2,3 mil. Kč, spoluúčast města je cca 261 tis. Kč," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516