Litvínovská radnice chce obnovovat majetek města, především školy

9. červen 2015 | 21:07
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Více se zaměřit na obnovu škol či školních zahrad. To chtějí litvínovští radní, kteří schválili rozpočtový výhled města na roky 2015-2018. Ten mimo jiné doporučuje zpracování plánu obnovy majetku.

Prioritou obnovy majetku jsou školy. "Schválený plán plán obnovy majetku má zajistit systematický přístup k obnově majetku města, kterým budou definovány finanční nároky, časový horizont realizace a priority jednotlivých oprav. Plán obnovy majetku města vychází z výsledků místních šetření jednotlivých objektů za účasti zástupců školských zařízení, vedení města a vedoucího odboru nakládání s majetkem," sdělila Margita Kučerová z litvínovského městského úřadu.

"Obnova majetku byla hodnocena podle stavu majetku, potřebnosti nebo využitelnosti a stanovených priorit realizace oprav s ohledem na dostupné finanční prostředky," uvedla Kučerová.

"Rozpočet na opravy objektů základních a mateřských škol a nebytového fondu byl pro rok 2015 schválen ve výši 1,8 mil. Kč. První etapa obnovy zahrnuje školská zařízení v majetku města Litvínova. Odbor nakládání s majetkem zvolí takový postup čerpání financí, aby zajistil opravy podle priorit a zároveň zabezpečil případné řešení havarijních situací do konce roku 2015," nastínila mluvčí.

Navíc město chce získat dotaci ze Státního fondu Životní prostředí na projekt „Království přírody“. O dotaci město požádalo ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Litvínov-Janov.

"V rámci projektu dojde k úpravě zahrady (osazení herních prvků, údržba zeleně, terénní úpravy, oprava stávajícího plotu) přilehlé k MŠ Sluníčko. Přislíbená dotace je ve výši cca 2,3 mil. Kč, spoluúčast města je cca 261 tis. Kč," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516