Litvínovská radnice chce obnovovat majetek města, především školy

9. červen 2015 | 21:07
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Více se zaměřit na obnovu škol či školních zahrad. To chtějí litvínovští radní, kteří schválili rozpočtový výhled města na roky 2015-2018. Ten mimo jiné doporučuje zpracování plánu obnovy majetku.

Prioritou obnovy majetku jsou školy. "Schválený plán plán obnovy majetku má zajistit systematický přístup k obnově majetku města, kterým budou definovány finanční nároky, časový horizont realizace a priority jednotlivých oprav. Plán obnovy majetku města vychází z výsledků místních šetření jednotlivých objektů za účasti zástupců školských zařízení, vedení města a vedoucího odboru nakládání s majetkem," sdělila Margita Kučerová z litvínovského městského úřadu.

"Obnova majetku byla hodnocena podle stavu majetku, potřebnosti nebo využitelnosti a stanovených priorit realizace oprav s ohledem na dostupné finanční prostředky," uvedla Kučerová.

"Rozpočet na opravy objektů základních a mateřských škol a nebytového fondu byl pro rok 2015 schválen ve výši 1,8 mil. Kč. První etapa obnovy zahrnuje školská zařízení v majetku města Litvínova. Odbor nakládání s majetkem zvolí takový postup čerpání financí, aby zajistil opravy podle priorit a zároveň zabezpečil případné řešení havarijních situací do konce roku 2015," nastínila mluvčí.

Navíc město chce získat dotaci ze Státního fondu Životní prostředí na projekt „Království přírody“. O dotaci město požádalo ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Litvínov-Janov.

"V rámci projektu dojde k úpravě zahrady (osazení herních prvků, údržba zeleně, terénní úpravy, oprava stávajícího plotu) přilehlé k MŠ Sluníčko. Přislíbená dotace je ve výši cca 2,3 mil. Kč, spoluúčast města je cca 261 tis. Kč," dodala mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516