Litvínov uspěl. Utkání s Hradcem rozhodly přesilovky

13. listopad 2014 | 14:11
Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC LitvínovMomentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - Báječné tažení hokejistů Litvínova v extralize. Jinak se ani nedá nazvat současná vítězná série severočeského týmu v nejvyšší soutěži.

Zatímco reprezentační přestávku strávilo litvínovské mužstvo na druhém místě tabulky, hned první kolo po pauze znamenalo změnu na špici. A to díky vítězství Vervy Litvínov nad Hradcem Králové 4:1, přičemž dosavadní lídr z Třince padl v Plzni.

„Je to nečekaná bilance, ale pro nás hodně příjemná,“ musel uznat litvínovský asistent trenéra Miloslav Hořava poté, co se dozvěděl, že jeho svěřenci jdou do čela tabulky. Výsledek zápasu s Východočechy naznačoval, že domácí neměli výraznější problémy. „Věděli jsme přitom, že Hradec je velmi organizovaným týmem. Proto jsme před ním cítili zdravý respekt. V první i třetí třetině byl soupeř aktivnější, dobře pracoval s pukem. Naštěstí se nám povedlo využít dvě přesilovky, což rozhodlo,“ výstižně popsal Hořava šedesátiminutové dění na hrací ploše.

Ústřední postavou zápasu byl nestárnoucí litvínovský obránce Jiří Šlégr. „Každé utkání po reprezentační přestávce je ošidné, protože dopředu nevíte, co s vámi třeba čtrnáctidenní zápasová absence udělá. Může pomoci, nebo opačně i ublížit. Důležité bylo, že jsme se proti Hradci prosadili v ofenzivě. Dali jsme čtyři góly, navíc nás podržel brankář Pavel Francouz,“ líčil veterán.

Jak vnímá Šlégr nynější postavení Litvínova v roli extraligového lídra? „Především si nesmíme myslet, že kamkoliv přijedeme, nebo nastoupíme doma, se soupeř porazí sám. Musíme dál vycházet z výkonu, jaký jsme předvedli proti Hradci,“ měl jasno zkušený bek.

Jen slova uznání pro Litvínov vyjadřuje i královéhradecký trenér Peter Draisaitl. „Byť jsme nebyli v tabulce o moc příček níž, než soupeř, do ničeho nás domácí v podstatě nepustili. Chvílemi se zdálo, že máme optickou herní převahu, jenže v prostorech před litvínovskou brankou jsme nebyli nebezpeční. Dali jsme jediný gól v přesilovce pěti proti třem. A s mizernou produktivitou nemůžeme vyhrát. Když to shrnu, Litvínov nás předčil hokejovou kvalitou, která nám chyběla,“ řekl Draisaitl o zápase, v němž se Hradec Králové sklonil před novým lídrem extraligy.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516