Litvínov plánuje revitalizaci lokality u Pilařského rybníka či Pietního parku

14. únor 2016 | 21:13
Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovZámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Po revitalizaci dětských hřišť se město Litvínov zaměří na komplexní řešení lokality u Pilařského rybníka, která slouží pro potřeby městské rekreace, zejména jako oddychová zóna pro procházky.

V parku zůstává nedořešený vztah mezi městem Litvínovem a soukromým vlastníkem vodní plochy, který s městem jedná o možném odkupu. Dořešení stavu vodní nádrže považuje vedení města za klíčové, neboť vodní plocha tvoří dominantu parku a je historicky jeho nedílnou součástí.

Podle radnice pozornost vyžaduje také Pietní park v ul. Žižkova, který je oddychovou zónou s parkovým mobiliářem a sochařskou výzdobou. Park by bylo vhodné doplnit zelení, popř. revitalizovat trávníky, rekonstruovat kapli Valdštejnů, která je prohlášena za kulturní památku.

Samostatnou skupinou pro řešení jsou hřiště u základních škol, která jsou vybavená zařízením pro různé sporty a věkové skupiny, avšak jsou většinou oplocená/uzavřená.

"Jedná se zpravidla o plochy z nových moderních materiálů tvořené hrací plochou a oválem určeným pro běh (někdy je plocha doplněna o doskočiště do písku). Z hlediska optimalizace využití městské infrastruktury je žádoucí řešit jejich zpřístupnění veřejnosti, ale tak, aby nedocházelo ke kolizím s výukou školy a k poškozování majetku. Je proto důležité najít vhodný systém kontroly a dohledu nad těmito hřišti. Nedořešená je ZŠ Hamr, kde venkovní hřiště zcela chybí," řekla Margita Kučerová z litvínovské radnice.

"V areálu Lomská je skate park v majetku města, pronajatý Fotbalovému klubu Litvínov. Není však v provozu vzhledem k problematickému technickému stavu. Bude se rozhodovat o další existenci hřiště i o případné změně lokality," dodala mluvčí města.

ČTĚTE:  Nedělejte cestičky v zámeckém parku, přijdeme o dotaci, vyzval Litvínov

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516