Litvínov plánuje revitalizaci lokality u Pilařského rybníka či Pietního parku

14. únor 2016 | 21:13
Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město LitvínovZámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Po revitalizaci dětských hřišť se město Litvínov zaměří na komplexní řešení lokality u Pilařského rybníka, která slouží pro potřeby městské rekreace, zejména jako oddychová zóna pro procházky.

V parku zůstává nedořešený vztah mezi městem Litvínovem a soukromým vlastníkem vodní plochy, který s městem jedná o možném odkupu. Dořešení stavu vodní nádrže považuje vedení města za klíčové, neboť vodní plocha tvoří dominantu parku a je historicky jeho nedílnou součástí.

Podle radnice pozornost vyžaduje také Pietní park v ul. Žižkova, který je oddychovou zónou s parkovým mobiliářem a sochařskou výzdobou. Park by bylo vhodné doplnit zelení, popř. revitalizovat trávníky, rekonstruovat kapli Valdštejnů, která je prohlášena za kulturní památku.

Samostatnou skupinou pro řešení jsou hřiště u základních škol, která jsou vybavená zařízením pro různé sporty a věkové skupiny, avšak jsou většinou oplocená/uzavřená.

"Jedná se zpravidla o plochy z nových moderních materiálů tvořené hrací plochou a oválem určeným pro běh (někdy je plocha doplněna o doskočiště do písku). Z hlediska optimalizace využití městské infrastruktury je žádoucí řešit jejich zpřístupnění veřejnosti, ale tak, aby nedocházelo ke kolizím s výukou školy a k poškozování majetku. Je proto důležité najít vhodný systém kontroly a dohledu nad těmito hřišti. Nedořešená je ZŠ Hamr, kde venkovní hřiště zcela chybí," řekla Margita Kučerová z litvínovské radnice.

"V areálu Lomská je skate park v majetku města, pronajatý Fotbalovému klubu Litvínov. Není však v provozu vzhledem k problematickému technickému stavu. Bude se rozhodovat o další existenci hřiště i o případné změně lokality," dodala mluvčí města.

ČTĚTE:  Nedělejte cestičky v zámeckém parku, přijdeme o dotaci, vyzval Litvínov

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516