Litvínov nesouhlasí se zrušením tramvaje z Mostu

4. květen 2016 | 10:00
Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.czTramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Litvínovské radnici se nelíbí záměr mosteckého opozičního hnutí Sdružení Mostečané Mostu (SMM), které navrhuje zrušit tramvajovou trať přes chemičku v Záluží. Místo ní by rozšířilo silnici I/27 na čtyřpruh.

Podle litvínovské radnice by případný konec tramvaje mezi oběma městy znamenal zrušení tratí i v samotném Litvínově. SMM totiž navthuje, že by cestující místo tramvají vozily autobusy.

S tím nesouhlasí místostarostka Litvínova Erika Sedláčková (KSČM), která argumentuje v případě tramvaje ekologickým a bezemisním provozem.

To podle místostarosty Milana Šťovička (STAN) by pozornost měla být upřena na modernizaci tramvajové trati. Tedy získat dotaci. Projekt je přitom již nyní zahrnut do Integrované strategie Ústecko-chomutovské aglomerace.

Podle vedení Litvínova by všechny strany z obou měst usilovat i o vybudování a zkapacitnění čtyřpruhu přes areál chemických závodů v Záluží.

ČTĚTE: Zrušte tramvaj mezi Mostem a Litvínovem, žádají Mostečané. Zelení jsou proti

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516