Litvínov chce dotace. Na sportovní infrastrukturu i mateřské školky

23. prosinec 2014 | 13:19
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Litvínovští zastupitelé na svém prosincovém jednání schválili podání žádostí o evropské dotace z ROP Severozápad. Město chce revitalizovat sportovní areály i mateřské školy.

Dotace, pokud je město získá, mají sloužit k revitalizaci MŠ Paraplíčko Litvínov, výstavbě víceúčelového hřiště v ulici Tylova v Litvínově, rekonstrukci areálu Lomská, Litvínov – 3. etapa (šatny mládeže fotbalové školy), revitalizaci vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (u Koldomu).

V případě úspěšné realizace (nejpozději do 30. října 2015) může město získat až 85 procent celkových uznatelných nákladů. Před podáním žádostí o dotace musí být zahájeno zadáva cí řízení na zhotovitele.

Revitalizace MŠ Paraplíčko je odhadnuta na 19 mil. Kč a jedná se o vnitřní úpravy budovy, nový nábytek a pořízení nových herních prvků do zahrady při MŠ.

Výstavba víceúčelového hřiště v ulici Tylova zahrnuje revitalizaci území v panelovém sídlišti v ul. Tylova, rekonstrukci současného dětského hřiště, opravu komunikací a výstavba nových, výstavba veřejného osvětlení, výsadba zeleně. Náklady na zhotovení jsou odhadnuty na cca 10,5 mil. Kč.

Rekonstrukce areálu Lomská – 3. etapa je odhadnuta na cca 10,4 mil. Kč. Po ní by měli návštěvníci i uživatelé sportovního areálu získat nové kvalitní zázemí (kanceláře, šatny, sklady, sociální zařízení).

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (cca  3,5 mil. Kč) zahrnuje kompletní vybavení sportovní haly včetně povrchu, rekonstrukci sociálního zařízení, šaten.

Akce jsou ze strany města připraveny, záv isí už pouze, zda bude výzva vyhlášena a zda rychlost administrace ze strany poskytovatele dotace vůbec umožní časově projekty realizovat.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516