Litvínov chce dotace. Na sportovní infrastrukturu i mateřské školky

23. prosinec 2014 | 13:19
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Litvínovští zastupitelé na svém prosincovém jednání schválili podání žádostí o evropské dotace z ROP Severozápad. Město chce revitalizovat sportovní areály i mateřské školy.

Dotace, pokud je město získá, mají sloužit k revitalizaci MŠ Paraplíčko Litvínov, výstavbě víceúčelového hřiště v ulici Tylova v Litvínově, rekonstrukci areálu Lomská, Litvínov – 3. etapa (šatny mládeže fotbalové školy), revitalizaci vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (u Koldomu).

V případě úspěšné realizace (nejpozději do 30. října 2015) může město získat až 85 procent celkových uznatelných nákladů. Před podáním žádostí o dotace musí být zahájeno zadáva cí řízení na zhotovitele.

Revitalizace MŠ Paraplíčko je odhadnuta na 19 mil. Kč a jedná se o vnitřní úpravy budovy, nový nábytek a pořízení nových herních prvků do zahrady při MŠ.

Výstavba víceúčelového hřiště v ulici Tylova zahrnuje revitalizaci území v panelovém sídlišti v ul. Tylova, rekonstrukci současného dětského hřiště, opravu komunikací a výstavba nových, výstavba veřejného osvětlení, výsadba zeleně. Náklady na zhotovení jsou odhadnuty na cca 10,5 mil. Kč.

Rekonstrukce areálu Lomská – 3. etapa je odhadnuta na cca 10,4 mil. Kč. Po ní by měli návštěvníci i uživatelé sportovního areálu získat nové kvalitní zázemí (kanceláře, šatny, sklady, sociální zařízení).

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (cca  3,5 mil. Kč) zahrnuje kompletní vybavení sportovní haly včetně povrchu, rekonstrukci sociálního zařízení, šaten.

Akce jsou ze strany města připraveny, záv isí už pouze, zda bude výzva vyhlášena a zda rychlost administrace ze strany poskytovatele dotace vůbec umožní časově projekty realizovat.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516