Litvínov chce dotace. Na sportovní infrastrukturu i mateřské školky

23. prosinec 2014 | 13:19
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.orgNáměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Litvínovští zastupitelé na svém prosincovém jednání schválili podání žádostí o evropské dotace z ROP Severozápad. Město chce revitalizovat sportovní areály i mateřské školy.

Dotace, pokud je město získá, mají sloužit k revitalizaci MŠ Paraplíčko Litvínov, výstavbě víceúčelového hřiště v ulici Tylova v Litvínově, rekonstrukci areálu Lomská, Litvínov – 3. etapa (šatny mládeže fotbalové školy), revitalizaci vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (u Koldomu).

V případě úspěšné realizace (nejpozději do 30. října 2015) může město získat až 85 procent celkových uznatelných nákladů. Před podáním žádostí o dotace musí být zahájeno zadáva cí řízení na zhotovitele.

Revitalizace MŠ Paraplíčko je odhadnuta na 19 mil. Kč a jedná se o vnitřní úpravy budovy, nový nábytek a pořízení nových herních prvků do zahrady při MŠ.

Výstavba víceúčelového hřiště v ulici Tylova zahrnuje revitalizaci území v panelovém sídlišti v ul. Tylova, rekonstrukci současného dětského hřiště, opravu komunikací a výstavba nových, výstavba veřejného osvětlení, výsadba zeleně. Náklady na zhotovení jsou odhadnuty na cca 10,5 mil. Kč.

Rekonstrukce areálu Lomská – 3. etapa je odhadnuta na cca 10,4 mil. Kč. Po ní by měli návštěvníci i uživatelé sportovního areálu získat nové kvalitní zázemí (kanceláře, šatny, sklady, sociální zařízení).

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (cca  3,5 mil. Kč) zahrnuje kompletní vybavení sportovní haly včetně povrchu, rekonstrukci sociálního zařízení, šaten.

Akce jsou ze strany města připraveny, záv isí už pouze, zda bude výzva vyhlášena a zda rychlost administrace ze strany poskytovatele dotace vůbec umožní časově projekty realizovat.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516