Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3. srpen 2017 | 19:41
Zastávka u Kahanu. Foto: archiv Mostecké listyZastávka u Kahanu. Foto: archiv Mostecké listy

MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.

Ulice bude průjezdná ve směru od centra ke kruhovému objezdu u Lidlu, v opačném směru bude uzavřena, z kruháku se do Lipové už vozidla nedostanou. Objížďka, částečně společná pro autobusy MHD i pro osobní auta, povede okolní zástavbou, bude řádně vyznačena a pro řidiče bude mimo jiné znamenat i změnu přednosti v jízdě. Po dobu stavby bude omezeno i parkování v ulicích, které budou sloužit jako objízdná trasa, ale větší část parkoviště v Lipové bude v provozu.

„Ke kruhovému objezdu u Lidlu bude lepší dojet ulicí Jana Palacha a Višňovou," poradil Jaroslav Mareš, vedoucí odboru správních činností mosteckého magistrátu a doporučuje se kruhovému objezdu u Lidlu, pokud je to možné, raději vyhnout zcela. Doba stavby a s ní spojené omezení provozu je plánováno na šest týdnů.

Důvodem dočasných dopravních omezení je rekonstrukce zastávky městské hromadné dopravy (MHD) v Lipové ulici při pravé straně při výjezdu z centra na kruhový objezd. Nová zastávka bude mít bezbariérové nástupiště a bezbariérové vodicí linie pro nevidomé a slabozraké. Chodníky budou z betonové dlažby.

„Samotná zastávka bude z bezbariérových betonových panelů a obrubníků, úpravě se nevyhne ani části veřejného osvětlení a dešťové kanalizace, oprava čeká i na stávající přístřešek městské hromadné dopravy. Zastávka bude také delší, aby se tam bez problémů vešly dva autobusy za sebou,“ informovala Mostecké listy Olga Vyleťalová, vedoucí odboru investic.

Město za rekonstrukci zastávky zaplatí zhruba 2,9 milionu Kč. Stavební práce by měly být dokončeny do šesti týdnů od zahájení.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516