Lidé z Horního Jiřetína protestovali proti bourání. Horníci v Praze zase chtějí limity prolomit

28. leden 2015 | 23:33
Protest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.czProtest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Proti prolomení těžebních limitů a likvidaci Horního Jiřetína ve středu (28.1.2015) protestovali obyvatelé města. Naopak ve čtvrtek 29. ledna 2015 protestují horníci za prolomení limitů, a to v Praze.

Podle starosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta (SZ) není objektivní důvod k likvidaci města. "Je to jen zájem lidí, kteří na tom zbohatli," uvedl na demonstraci.

Záměr zachovat těžební limity vyslovila i starostka Litvínova Kamila Bláhová. Ta mí oporu u stranického kolegy a ministra životního prostředí Richarda Brabce (oba ANO), který se k prolomení limitů staví negativně.

Demonstranti společným pískáním zvýraznili svůj postoj k uvažovanému prolomení limitů. Dále zapálenými svíčkami si připomněli obce, které kvůli těžbě hnědého uhlí byly zbourány se zemí.

Další demonstraci naplánovali horníci z Mostecka. Ti budou v Praze protestovat za prolomení limitů, neboť se obávají o práci.

ČTĚTE: Greenpeace a Město Horní Jiřetín. Limity těžby chrání 4 964 pracovních míst

Bude zbourán Horní Jiřetín a Černice? Horníci chtějí demonstrovat

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516