Lidé z Horního Jiřetína protestovali proti bourání. Horníci v Praze zase chtějí limity prolomit

28. leden 2015 | 23:33
Protest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.czProtest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Proti prolomení těžebních limitů a likvidaci Horního Jiřetína ve středu (28.1.2015) protestovali obyvatelé města. Naopak ve čtvrtek 29. ledna 2015 protestují horníci za prolomení limitů, a to v Praze.

Podle starosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta (SZ) není objektivní důvod k likvidaci města. "Je to jen zájem lidí, kteří na tom zbohatli," uvedl na demonstraci.

Záměr zachovat těžební limity vyslovila i starostka Litvínova Kamila Bláhová. Ta mí oporu u stranického kolegy a ministra životního prostředí Richarda Brabce (oba ANO), který se k prolomení limitů staví negativně.

Demonstranti společným pískáním zvýraznili svůj postoj k uvažovanému prolomení limitů. Dále zapálenými svíčkami si připomněli obce, které kvůli těžbě hnědého uhlí byly zbourány se zemí.

Další demonstraci naplánovali horníci z Mostecka. Ti budou v Praze protestovat za prolomení limitů, neboť se obávají o práci.

ČTĚTE: Greenpeace a Město Horní Jiřetín. Limity těžby chrání 4 964 pracovních míst

Bude zbourán Horní Jiřetín a Černice? Horníci chtějí demonstrovat

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře



Top zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.




SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516