Lidé z Horního Jiřetína protestovali proti bourání. Horníci v Praze zase chtějí limity prolomit

28. leden 2015 | 23:33
Protest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.czProtest proti bourání Horního Jiřetína. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Horní Jiřetín - Proti prolomení těžebních limitů a likvidaci Horního Jiřetína ve středu (28.1.2015) protestovali obyvatelé města. Naopak ve čtvrtek 29. ledna 2015 protestují horníci za prolomení limitů, a to v Praze.

Podle starosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta (SZ) není objektivní důvod k likvidaci města. "Je to jen zájem lidí, kteří na tom zbohatli," uvedl na demonstraci.

Záměr zachovat těžební limity vyslovila i starostka Litvínova Kamila Bláhová. Ta mí oporu u stranického kolegy a ministra životního prostředí Richarda Brabce (oba ANO), který se k prolomení limitů staví negativně.

Demonstranti společným pískáním zvýraznili svůj postoj k uvažovanému prolomení limitů. Dále zapálenými svíčkami si připomněli obce, které kvůli těžbě hnědého uhlí byly zbourány se zemí.

Další demonstraci naplánovali horníci z Mostecka. Ti budou v Praze protestovat za prolomení limitů, neboť se obávají o práci.

ČTĚTE: Greenpeace a Město Horní Jiřetín. Limity těžby chrání 4 964 pracovních míst

Bude zbourán Horní Jiřetín a Černice? Horníci chtějí demonstrovat

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516