Kraj se přetahuje s Litvínovem o příměstské autobusy. Pokračuje i handrkování o ceně jízdného

25. červenec 2014 | 13:42
Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czAutobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínovsko - Ústecký kraj s městem Litvínov řeší smlouvu řešící příměstkou dopravu. Ta se týká Lomu nebo Horního Jiřetína. Pro cestující je ale podstatná informace, že jízdné se může zdražit.

"Ústecký kraj plánuje prostřednictvím města Litvínov objednat na linkách 13, 14, 23 a 28 úseky za hranicí města. Objednatelem této dopravy by mělo být město Litvínov, přičemž Ústecký kraj bude nárůst kompenzace městu hradit. Podobné je to s městy Most a Ústí nad Labem," popsala zámer mluvčí kraje Magdalena Hnáčková.

Současný systém příměstské dopravy funguje na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. "Smlouva byla uzavřena v roce 2006 na základě výběrového řízení na autobusového dopravce. Systém příměstské dopravy je však tak úzce svázán s MHD v Mostě a Litvínově, že jsme se rozhodli úseky za hranicemi města objednat napřímo prostřednictvím měst," upřesnila krajská mluvčí.

Jenže litvínovské zatsupitelstvo se smlouvou nesouhlasí. "Ústecký kraj nebyl nikterak oficiálně informován o tom, že Zastupitelstvo města Litvínov uzavření smlouvy neschválilo.  V Mostě i Ústí nad Labem byly smlouvy schváleny bez větších problémů," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí výše jízdného nemá na uzavření smlouvy významný vliv, neboť vykázaná kompenzace bude městu ze strany kraje dorovnána v plné výši. "Ovšem Ústecký kraj neplánuje na příměstských linkách jízdné snižovat, tudíž zde nehrozí propad tržeb ani pro kraj, ani pro město. Konečná výše jízdného ještě není stanovena."

"Případné změny v tarifu budou směřovat k přiblížení se novému Zónově-relačnímu tarifu, který bude platný po celém území Ústeckého kraje na linkách objednávaných krajem. Vzhledem k zastaralosti odbavovacího zařízení dopravce Dopravní podník měst Mostu a Litvínova a.s. se nám však bohužel nepodaří sladit tarify úplně," nastínila Magdalena Hanáčková.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínona je především dopravce, který bude od 1. 1. 2015 provozovat autobusovou dopravu dle smluv uzavřených mezi krajem a městy Most a Litvínov. Také působil jako zprostředkovatel jednání mezi zástupci kraje a městy," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516