Kraj se přetahuje s Litvínovem o příměstské autobusy. Pokračuje i handrkování o ceně jízdného

25. červenec 2014 | 13:42
Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czAutobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínovsko - Ústecký kraj s městem Litvínov řeší smlouvu řešící příměstkou dopravu. Ta se týká Lomu nebo Horního Jiřetína. Pro cestující je ale podstatná informace, že jízdné se může zdražit.

"Ústecký kraj plánuje prostřednictvím města Litvínov objednat na linkách 13, 14, 23 a 28 úseky za hranicí města. Objednatelem této dopravy by mělo být město Litvínov, přičemž Ústecký kraj bude nárůst kompenzace městu hradit. Podobné je to s městy Most a Ústí nad Labem," popsala zámer mluvčí kraje Magdalena Hnáčková.

Současný systém příměstské dopravy funguje na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. "Smlouva byla uzavřena v roce 2006 na základě výběrového řízení na autobusového dopravce. Systém příměstské dopravy je však tak úzce svázán s MHD v Mostě a Litvínově, že jsme se rozhodli úseky za hranicemi města objednat napřímo prostřednictvím měst," upřesnila krajská mluvčí.

Jenže litvínovské zatsupitelstvo se smlouvou nesouhlasí. "Ústecký kraj nebyl nikterak oficiálně informován o tom, že Zastupitelstvo města Litvínov uzavření smlouvy neschválilo.  V Mostě i Ústí nad Labem byly smlouvy schváleny bez větších problémů," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí výše jízdného nemá na uzavření smlouvy významný vliv, neboť vykázaná kompenzace bude městu ze strany kraje dorovnána v plné výši. "Ovšem Ústecký kraj neplánuje na příměstských linkách jízdné snižovat, tudíž zde nehrozí propad tržeb ani pro kraj, ani pro město. Konečná výše jízdného ještě není stanovena."

"Případné změny v tarifu budou směřovat k přiblížení se novému Zónově-relačnímu tarifu, který bude platný po celém území Ústeckého kraje na linkách objednávaných krajem. Vzhledem k zastaralosti odbavovacího zařízení dopravce Dopravní podník měst Mostu a Litvínova a.s. se nám však bohužel nepodaří sladit tarify úplně," nastínila Magdalena Hanáčková.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínona je především dopravce, který bude od 1. 1. 2015 provozovat autobusovou dopravu dle smluv uzavřených mezi krajem a městy Most a Litvínov. Také působil jako zprostředkovatel jednání mezi zástupci kraje a městy," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516