Kraj se přetahuje s Litvínovem o příměstské autobusy. Pokračuje i handrkování o ceně jízdného

25. červenec 2014 | 13:42
Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czAutobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínovsko - Ústecký kraj s městem Litvínov řeší smlouvu řešící příměstkou dopravu. Ta se týká Lomu nebo Horního Jiřetína. Pro cestující je ale podstatná informace, že jízdné se může zdražit.

"Ústecký kraj plánuje prostřednictvím města Litvínov objednat na linkách 13, 14, 23 a 28 úseky za hranicí města. Objednatelem této dopravy by mělo být město Litvínov, přičemž Ústecký kraj bude nárůst kompenzace městu hradit. Podobné je to s městy Most a Ústí nad Labem," popsala zámer mluvčí kraje Magdalena Hnáčková.

Současný systém příměstské dopravy funguje na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. "Smlouva byla uzavřena v roce 2006 na základě výběrového řízení na autobusového dopravce. Systém příměstské dopravy je však tak úzce svázán s MHD v Mostě a Litvínově, že jsme se rozhodli úseky za hranicemi města objednat napřímo prostřednictvím měst," upřesnila krajská mluvčí.

Jenže litvínovské zatsupitelstvo se smlouvou nesouhlasí. "Ústecký kraj nebyl nikterak oficiálně informován o tom, že Zastupitelstvo města Litvínov uzavření smlouvy neschválilo.  V Mostě i Ústí nad Labem byly smlouvy schváleny bez větších problémů," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí výše jízdného nemá na uzavření smlouvy významný vliv, neboť vykázaná kompenzace bude městu ze strany kraje dorovnána v plné výši. "Ovšem Ústecký kraj neplánuje na příměstských linkách jízdné snižovat, tudíž zde nehrozí propad tržeb ani pro kraj, ani pro město. Konečná výše jízdného ještě není stanovena."

"Případné změny v tarifu budou směřovat k přiblížení se novému Zónově-relačnímu tarifu, který bude platný po celém území Ústeckého kraje na linkách objednávaných krajem. Vzhledem k zastaralosti odbavovacího zařízení dopravce Dopravní podník měst Mostu a Litvínova a.s. se nám však bohužel nepodaří sladit tarify úplně," nastínila Magdalena Hanáčková.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínona je především dopravce, který bude od 1. 1. 2015 provozovat autobusovou dopravu dle smluv uzavřených mezi krajem a městy Most a Litvínov. Také působil jako zprostředkovatel jednání mezi zástupci kraje a městy," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516