Kraj se přetahuje s Litvínovem o příměstské autobusy. Pokračuje i handrkování o ceně jízdného

25. červenec 2014 | 13:42
Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.czAutobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínovsko - Ústecký kraj s městem Litvínov řeší smlouvu řešící příměstkou dopravu. Ta se týká Lomu nebo Horního Jiřetína. Pro cestující je ale podstatná informace, že jízdné se může zdražit.

"Ústecký kraj plánuje prostřednictvím města Litvínov objednat na linkách 13, 14, 23 a 28 úseky za hranicí města. Objednatelem této dopravy by mělo být město Litvínov, přičemž Ústecký kraj bude nárůst kompenzace městu hradit. Podobné je to s městy Most a Ústí nad Labem," popsala zámer mluvčí kraje Magdalena Hnáčková.

Současný systém příměstské dopravy funguje na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. "Smlouva byla uzavřena v roce 2006 na základě výběrového řízení na autobusového dopravce. Systém příměstské dopravy je však tak úzce svázán s MHD v Mostě a Litvínově, že jsme se rozhodli úseky za hranicemi města objednat napřímo prostřednictvím měst," upřesnila krajská mluvčí.

Jenže litvínovské zatsupitelstvo se smlouvou nesouhlasí. "Ústecký kraj nebyl nikterak oficiálně informován o tom, že Zastupitelstvo města Litvínov uzavření smlouvy neschválilo.  V Mostě i Ústí nad Labem byly smlouvy schváleny bez větších problémů," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí výše jízdného nemá na uzavření smlouvy významný vliv, neboť vykázaná kompenzace bude městu ze strany kraje dorovnána v plné výši. "Ovšem Ústecký kraj neplánuje na příměstských linkách jízdné snižovat, tudíž zde nehrozí propad tržeb ani pro kraj, ani pro město. Konečná výše jízdného ještě není stanovena."

"Případné změny v tarifu budou směřovat k přiblížení se novému Zónově-relačnímu tarifu, který bude platný po celém území Ústeckého kraje na linkách objednávaných krajem. Vzhledem k zastaralosti odbavovacího zařízení dopravce Dopravní podník měst Mostu a Litvínova a.s. se nám však bohužel nepodaří sladit tarify úplně," nastínila Magdalena Hanáčková.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínona je především dopravce, který bude od 1. 1. 2015 provozovat autobusovou dopravu dle smluv uzavřených mezi krajem a městy Most a Litvínov. Také působil jako zprostředkovatel jednání mezi zástupci kraje a městy," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516