Končící mostečtí radní podají trestní oznámení. Na Jiřího Zelenku a Severočechy Most

30. říjen 2014 | 22:37
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.czMagistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - V Mostě pokračuje slouhodobý nevraživý boj mezi Severočechy a Sdružením Mostečané Mostu. Nově mostecká městská rada podá trestní oznámení na Jiřího Zelenku a jeho hnutí.

"Rada města Mostu ve čtvrtek 30. října 2014 schválila podání trestního oznámení na Jiřího Zelenku pro trestný čin pomluvy a pověřila náměstkyni primátora Hanu Jeníčkovou k podání tohoto trestního oznámení a k dalším navazujícím úkonům," uvedli radní v prohlášení i na mimořádné tiskové konferenci.

Radní tak reagovali na prohlášení Jiřího Zelenky v Mosteckém deníku publikovaném27. října 2014. "V něm se mimo jiné uvádí, že Rada města Mostu schválila po volbách smlouvy za půl miliardy korun. Radní proto seznámili novináře se smlouvami, jejichž prodloužení bylo rozhodnutím rady schváleno," stojí v tiskové zprávě.

"Jedná se o smlouvu se sdružením Media Live, které pro město zajišťuje natáčení a zpracování audiovizuálních reportáží TV Most Expres v objemu 702 000 Kč pro rok 2015, smlouvu s Raprint na grafickou a předtiskovou přípravu, inzerci, tisk a dopravu Mosteckých listů pro rok 2015 za 745 250 Kč a smlouvu s Ponte records na správu velkoplošné obrazovky magistrátu v objemu 480 000 Kč pro rok 2015 (všechny ceny jsou uvedeny bez DPH). Celkově se tedy jedná o částku 1 927 250 Kč bez DPH, včetně daně tedy 2 287 258 Kč," uvádí končící městská rada.

"Dále bylo schváleno prodloužení smluv týkajících se veřejného osvětlení a v objemu zhruba 5,9 milionu Kč na dobu sedmi let," stojí dále v prohlášení.

A radní vysvětlují: "Veřejné osvětlení umístěné ve městě Most není pouze ve vlastnictví majetku města Mostu, ale i ve vlastnictví Technických služeb města Mostu (TSmM) a z tohoto důvodu má město Most uzavřeny dva druhy smluv o správě veřejného osvětlení. Jedná se o jednu smlouvu uzavřenou na zajištění svícení veřejného osvětlení v majetku TSmM (s platností od roku 2002 do roku 2021) a o 20 smluv uzavřených na zajištění svícení veřejného osvětlení v majetku města Most (nově vybudované, koupené veřejné osvětlení). Veškeré smlouvy jsou uzavřeny pouze s TSmM."

Vysvětlování pokračuje slovy: "V roce 2002 byla mezi TSmM a firmou Siemens uzavřena smlouva na správu veřejného osvětlení s platností do konce roku 2021, která byla odsouhlasena v orgánech města. Smlouvy na nově vybudované veřejné osvětlení jsou „zasmluvněny“ s přihlédnutím dotačních podmínek, tj. ve většině případů na 5 let. V letošním roce končí platnost 5 smluv a bylo nutné tyto smlouvy prodloužit do roku 2021. Jedná se o „zasmluvnění“ 5 smluv na 7 let v celkové výši cca 5,9 milionu Kč vč. DPH s TSmM."

Jiří Zelenka byl pětkou na kandidátce Severočeši Most a je nově zvoleným zastupitelem. Hnutí utvořilo koalici s ANO a komunisty. Naopak vládnoucí SMM jde do opozice.

Mostečané se pokoušeli vytvořit konkurenční koalici, rozhodli se i zneplatnit volby.

ČTĚTE:  Sdružení Mostečané Mostu navrhují volby v Mostě zneplatnit. Snaží se o vlastní koalici

Jan Paparega mosteckým primátorem? Severočeši s ANO se spojí s KSČM

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516