Každý triumf má něco do sebe, říká mostecká házenkářka Hana Martinková

1. červen 2016 | 02:20
Hana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.czHana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Házenkářka Hana Martinková patří neodmyslitelně k mosteckému sportu. Jako hráčka byla u tří ze čtyř dosavadních titulů Baníku Most v české lize, mezitím stihla i roční angažmá v německém Zwickau. „Momentálně zvažuji, jestli budu pokračovat v aktivní kariéře,“ svěřila se Martinková.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Cílem bylo, aby Baník Most udržel pozici nejlepšího českého družstva. To se podařilo. Chtěly jsme i přerušit nadvládu slovenských Michalovců v česko-slovenské interlize, což nevyšlo. V této soutěži jsme získaly bronz, ale pak jsme vyhrály play off české ligy.

Čím bylo finále s pražskou Slavií specifické?

Jelikož nám slávistky vzaly stříbro v interlize a porazily nás v základní části, toužily jsme jim to vrátit v českém finále play off. A máme zase zlato.

Před rokem jste se vrátila ze zahraničního působení. Změnilo se něco v Mostě?

Jsou tady stále vynikající fanoušci. Mostecký klub funguje pořád stejně, i když se mění hráčky nebo trenéři. Pro mě to byl návrat domů. A nejvíc si vážím posledního titulu, protože je nejčerstvější. Každý triumf má ale něco do sebe, jelikož se ve finále bojuje takříkajíc na krev.

Budete s týmem Baníku usilovat v příští sezóně o další mistrovský primát?

Jestli budu na hřišti? Uvidíme. Ještě se o tom rozhoduje. Vidím to tak padesát na padesát. Chtěla bych to vyřešit do poloviny června 2016 podle toho, jak mi bude sloužit zdraví. Na tréninku už to bolí. Čím je člověk starší, tím jde výkonnost dolů.

Co vaše reprezentační kariéra?

To je už uzavřená kapitola. Rozloučila jsem se už v roce 2015. Omluvila jsem se ze zdravotních i pracovních důvodů. Ať dostanou přednost mladší a talentovanější hráčky.  Házené jsem se věnovala odmalička, je to můj koníček. Byla jsem ráda, jak se v Mostě klub rozjel, dostal se na špičkovou úroveň a je tam, kde je.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516