Každý triumf má něco do sebe, říká mostecká házenkářka Hana Martinková

1. červen 2016 | 02:20
Hana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.czHana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Házenkářka Hana Martinková patří neodmyslitelně k mosteckému sportu. Jako hráčka byla u tří ze čtyř dosavadních titulů Baníku Most v české lize, mezitím stihla i roční angažmá v německém Zwickau. „Momentálně zvažuji, jestli budu pokračovat v aktivní kariéře,“ svěřila se Martinková.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Cílem bylo, aby Baník Most udržel pozici nejlepšího českého družstva. To se podařilo. Chtěly jsme i přerušit nadvládu slovenských Michalovců v česko-slovenské interlize, což nevyšlo. V této soutěži jsme získaly bronz, ale pak jsme vyhrály play off české ligy.

Čím bylo finále s pražskou Slavií specifické?

Jelikož nám slávistky vzaly stříbro v interlize a porazily nás v základní části, toužily jsme jim to vrátit v českém finále play off. A máme zase zlato.

Před rokem jste se vrátila ze zahraničního působení. Změnilo se něco v Mostě?

Jsou tady stále vynikající fanoušci. Mostecký klub funguje pořád stejně, i když se mění hráčky nebo trenéři. Pro mě to byl návrat domů. A nejvíc si vážím posledního titulu, protože je nejčerstvější. Každý triumf má ale něco do sebe, jelikož se ve finále bojuje takříkajíc na krev.

Budete s týmem Baníku usilovat v příští sezóně o další mistrovský primát?

Jestli budu na hřišti? Uvidíme. Ještě se o tom rozhoduje. Vidím to tak padesát na padesát. Chtěla bych to vyřešit do poloviny června 2016 podle toho, jak mi bude sloužit zdraví. Na tréninku už to bolí. Čím je člověk starší, tím jde výkonnost dolů.

Co vaše reprezentační kariéra?

To je už uzavřená kapitola. Rozloučila jsem se už v roce 2015. Omluvila jsem se ze zdravotních i pracovních důvodů. Ať dostanou přednost mladší a talentovanější hráčky.  Házené jsem se věnovala odmalička, je to můj koníček. Byla jsem ráda, jak se v Mostě klub rozjel, dostal se na špičkovou úroveň a je tam, kde je.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516