Každý triumf má něco do sebe, říká mostecká házenkářka Hana Martinková

1. červen 2016 | 02:20
Hana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.czHana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Házenkářka Hana Martinková patří neodmyslitelně k mosteckému sportu. Jako hráčka byla u tří ze čtyř dosavadních titulů Baníku Most v české lize, mezitím stihla i roční angažmá v německém Zwickau. „Momentálně zvažuji, jestli budu pokračovat v aktivní kariéře,“ svěřila se Martinková.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Cílem bylo, aby Baník Most udržel pozici nejlepšího českého družstva. To se podařilo. Chtěly jsme i přerušit nadvládu slovenských Michalovců v česko-slovenské interlize, což nevyšlo. V této soutěži jsme získaly bronz, ale pak jsme vyhrály play off české ligy.

Čím bylo finále s pražskou Slavií specifické?

Jelikož nám slávistky vzaly stříbro v interlize a porazily nás v základní části, toužily jsme jim to vrátit v českém finále play off. A máme zase zlato.

Před rokem jste se vrátila ze zahraničního působení. Změnilo se něco v Mostě?

Jsou tady stále vynikající fanoušci. Mostecký klub funguje pořád stejně, i když se mění hráčky nebo trenéři. Pro mě to byl návrat domů. A nejvíc si vážím posledního titulu, protože je nejčerstvější. Každý triumf má ale něco do sebe, jelikož se ve finále bojuje takříkajíc na krev.

Budete s týmem Baníku usilovat v příští sezóně o další mistrovský primát?

Jestli budu na hřišti? Uvidíme. Ještě se o tom rozhoduje. Vidím to tak padesát na padesát. Chtěla bych to vyřešit do poloviny června 2016 podle toho, jak mi bude sloužit zdraví. Na tréninku už to bolí. Čím je člověk starší, tím jde výkonnost dolů.

Co vaše reprezentační kariéra?

To je už uzavřená kapitola. Rozloučila jsem se už v roce 2015. Omluvila jsem se ze zdravotních i pracovních důvodů. Ať dostanou přednost mladší a talentovanější hráčky.  Házené jsem se věnovala odmalička, je to můj koníček. Byla jsem ráda, jak se v Mostě klub rozjel, dostal se na špičkovou úroveň a je tam, kde je.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516