Jiří Gula odmítl černé prognózy a po zranění je připraven i na finále

8. duben 2015 | 12:50
Jiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.czJiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Jako na houpačce prožívá probíhající hokejovou sezónu v extralize obránce Jiří Gula, současná opora zadních řad Litvínova. Na začátku podzimu měl výbornou formu, potom ho na delší čas zastavilo zranění, ale vrátil se v pravou chvíli.

Jiří Gula má pevné místo v sestavě mužstva, které postoupilo do semifinále a soustředí na sebe pozornost celé hokejové veřejnosti ve finále play-off proti Třinci. Série odstartuje v sobotu 11. dubna 2015.

„Start do extraligy se mi povedl. Než jsem se zranil, cítil jsem se dobře. Ale pak jsem vynechal snad půlku sezóny. Postupně jsem se dostal do kupy, i když to asi ještě není stoprocentní. Jsem ale šťastný, že jsem zpátky na ledě,“ svěřil se důrazný bek, jenž si během nucené pauzy vyplněné léčením zranění „užil“ i černější chvilky. „Doktoři dávali prognózu, že si letos možná už ani nezahraji. Byl jsem zklamaný, ale nechtěl jsem se s tím smířit. Moc si vážím faktu, že mohu být ve finále. Je to úžasné,“ liboval si Gula.

Nesmírně si cení litvínovské cesty ze dna na špičku. „V loňské sezóně jsme byli někdy koncem října 2013 poslední v tabulce, pak jsme se vytáhli na jedenácté místo. A v tomto ročníku s námi nikdo nepočítal, že půjdeme jasně do play-off a v něm takhle daleko. Nastartovali nás tehdy noví trenéři Radim Rulík a Miloš Hořava. Od té doby makáme,“ vystihl obránce zásadní milníky v působení mužstva.

Pro mnohé je účast Litvínova ve finále senzací. „Na začátku sezóny jsme si řekli, že chceme udělat úspěch. Stanovili jsme si postupné cíle. Přesto asi málokdo předpokládal, že budeme mít jisté stříbro a ještě i šanci na zlato,“ přiblížil Gula realitu.

Přiznal se, že doufal v úvod finálové série na domácím ledě. „To by nastalo v případě, že by Sparta zdolala v semifinále Třinec. Ale soupeře jsme si vybrat nemohli. Vyšlo to tak, že Třinec potvrdil první místo po základní části. Pojedeme tam se záměrem urvat jedno vítězství ze dvou zápasů. Pak se série přesune do Litvínova. Tuším, že ve středu 15. dubna i následující den bude na našem zimním stadiónu pokaždé vyprodáno. Pro takové okamžiky hokej hrajeme,“ zdůraznil bek.

Právě hra obránců bývá v podobných sériích klíčovým faktorem. „V Litvínově jsme na náročný hokej v plném tempu zvyklí. Horší to je jen, když se někdo zraní, nebo jsme nuceni bojovat v oslabení. Ale předem na to nemyslíme,“ uzavřel Gula.

ČTĚTE:  Hokejem žije Litvínov i Most, říká Viktor Hübl před vrcholem sezóny

Martin Ručinský si zahraje finále po čtyřiadvaceti letech!

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516