Jiří Gula odmítl černé prognózy a po zranění je připraven i na finále

8. duben 2015 | 12:50
Jiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.czJiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Jako na houpačce prožívá probíhající hokejovou sezónu v extralize obránce Jiří Gula, současná opora zadních řad Litvínova. Na začátku podzimu měl výbornou formu, potom ho na delší čas zastavilo zranění, ale vrátil se v pravou chvíli.

Jiří Gula má pevné místo v sestavě mužstva, které postoupilo do semifinále a soustředí na sebe pozornost celé hokejové veřejnosti ve finále play-off proti Třinci. Série odstartuje v sobotu 11. dubna 2015.

„Start do extraligy se mi povedl. Než jsem se zranil, cítil jsem se dobře. Ale pak jsem vynechal snad půlku sezóny. Postupně jsem se dostal do kupy, i když to asi ještě není stoprocentní. Jsem ale šťastný, že jsem zpátky na ledě,“ svěřil se důrazný bek, jenž si během nucené pauzy vyplněné léčením zranění „užil“ i černější chvilky. „Doktoři dávali prognózu, že si letos možná už ani nezahraji. Byl jsem zklamaný, ale nechtěl jsem se s tím smířit. Moc si vážím faktu, že mohu být ve finále. Je to úžasné,“ liboval si Gula.

Nesmírně si cení litvínovské cesty ze dna na špičku. „V loňské sezóně jsme byli někdy koncem října 2013 poslední v tabulce, pak jsme se vytáhli na jedenácté místo. A v tomto ročníku s námi nikdo nepočítal, že půjdeme jasně do play-off a v něm takhle daleko. Nastartovali nás tehdy noví trenéři Radim Rulík a Miloš Hořava. Od té doby makáme,“ vystihl obránce zásadní milníky v působení mužstva.

Pro mnohé je účast Litvínova ve finále senzací. „Na začátku sezóny jsme si řekli, že chceme udělat úspěch. Stanovili jsme si postupné cíle. Přesto asi málokdo předpokládal, že budeme mít jisté stříbro a ještě i šanci na zlato,“ přiblížil Gula realitu.

Přiznal se, že doufal v úvod finálové série na domácím ledě. „To by nastalo v případě, že by Sparta zdolala v semifinále Třinec. Ale soupeře jsme si vybrat nemohli. Vyšlo to tak, že Třinec potvrdil první místo po základní části. Pojedeme tam se záměrem urvat jedno vítězství ze dvou zápasů. Pak se série přesune do Litvínova. Tuším, že ve středu 15. dubna i následující den bude na našem zimním stadiónu pokaždé vyprodáno. Pro takové okamžiky hokej hrajeme,“ zdůraznil bek.

Právě hra obránců bývá v podobných sériích klíčovým faktorem. „V Litvínově jsme na náročný hokej v plném tempu zvyklí. Horší to je jen, když se někdo zraní, nebo jsme nuceni bojovat v oslabení. Ale předem na to nemyslíme,“ uzavřel Gula.

ČTĚTE:  Hokejem žije Litvínov i Most, říká Viktor Hübl před vrcholem sezóny

Martin Ručinský si zahraje finále po čtyřiadvaceti letech!

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516