Jiří Biolek narazil s kontroverzní kampaní u senátorů za STAN. Ti se omluvili Dernerové

27. leden 2017 | 19:52
Jiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří BiolekJiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří Biolek

MOSTECKO - V právě probíhajících opakovaných senátních volbách na Mostecku vzbudila rozruch kampaň kandidáta za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Avšak Jiří Biolek zvolenou předvolební strategií naštval nejen Alenu Dernerovou, na kterou primář dětského oddělení nemocnice slovně zaútočil, ale také senátory. Ti se dokonce bývalé senátorce omluvili.

Senátoři za hnutí Starostové a nezávislí se distancovali od chování svého vlastního kandidáta. A to kvůli způsobu, jakým vede kampaň.

Za STAN kandiduje v senátním obvodu číslo 4 Most lékař Jiří Biolek. Ten se ostře vymezil vůči Aleně Dernerové, která v říjnu 2016 obhajovala senátorský post a v řádných volbách zvítězila.

Ovšem senátní klání bylo nakonec soudem zrušeno a výsledky zneplatněny. Od té doby je senátorské křeslo prázdné a Dernerová se senátorkou nestala.

Dětská lékařka kandiduje i tentokrát. Tak jako Jiří Biolek, který loni na podzim skončil za Jiřím Šlégrem.

Primář dětského oddělení nemocnice viní z opakování voleb právě Dernerovou. Svoji kampaň odstartoval tiskovou konferencí, následně se ve schránkách v mosteckém senátním obvodu začaly objevovat pohlednice. V nich Biolek tvrdí, že právě kvůli Dernerové se musí volby opakovat a daňoví poplatníci to musí zaplatit.

"Důrazně vyzývám Alenu Dernerovou, aby přijala osobní odpovědnost za zmaření říjnových voleb a zvážila svoji účast v opakovaných volbách. Nejvyšší správní soud prokázal, že o protiprávnosti své kandidatury v říjnových volbách věděla,” zní jeden z textů.

Sama lékařka reagovala kampaní: "Ani já, ani voliči nemůžeme za to, že Nejvyšší správní soud nařídil opakování voleb. které jsem na podzim vyhrála. Vyjádření bývalého kolegy a neúspěšného kandidáta na senátora je vůči mně velmi urážlivé. Každý rozumný občan ví, že je to podpásová a manipulační taktika."

Alena Dernerová dostala od senátorů zvolených za STAN dopis. “MUDr. Jiří Biolek, bohužel, ve své volební kampani použil velmi neseriózní volební materiál proti Vaší osobě. Tento způsob politické soutěže jde proti politické kultuře, kterou se snažíme i my, senátoři  v Senátu PČR pěstovat a dodržovat. Proto se od tohoto jednání distancujeme, neboť, je-li vedeno kandidátem za STAN, dopadá jeho stín i na náš senátní klub Starostů a nezávislých,” cituje z dopisu web Neovlivní.cz.

Podepsáni jsou místopředseda Senátu Jiří Šesták, předseda senátního klubu STAN Jan Horník a Zbyněk Linhart, předseda senátního výboru.

Nakonec reagoval i předseda hnutí Petr Gazdík. "Takto se zkrátka volební kampaň vést nedá,” řekl Neovlivní.cz.

SOUVISEJÍCÍ:  Do senátních voleb se nově zapojí ANO i TOP 09. Dernerová odmítla Severočechy

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516