Jiří Biolek narazil s kontroverzní kampaní u senátorů za STAN. Ti se omluvili Dernerové

27. leden 2017 | 19:52
Jiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří BiolekJiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří Biolek

MOSTECKO - V právě probíhajících opakovaných senátních volbách na Mostecku vzbudila rozruch kampaň kandidáta za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Avšak Jiří Biolek zvolenou předvolební strategií naštval nejen Alenu Dernerovou, na kterou primář dětského oddělení nemocnice slovně zaútočil, ale také senátory. Ti se dokonce bývalé senátorce omluvili.

Senátoři za hnutí Starostové a nezávislí se distancovali od chování svého vlastního kandidáta. A to kvůli způsobu, jakým vede kampaň.

Za STAN kandiduje v senátním obvodu číslo 4 Most lékař Jiří Biolek. Ten se ostře vymezil vůči Aleně Dernerové, která v říjnu 2016 obhajovala senátorský post a v řádných volbách zvítězila.

Ovšem senátní klání bylo nakonec soudem zrušeno a výsledky zneplatněny. Od té doby je senátorské křeslo prázdné a Dernerová se senátorkou nestala.

Dětská lékařka kandiduje i tentokrát. Tak jako Jiří Biolek, který loni na podzim skončil za Jiřím Šlégrem.

Primář dětského oddělení nemocnice viní z opakování voleb právě Dernerovou. Svoji kampaň odstartoval tiskovou konferencí, následně se ve schránkách v mosteckém senátním obvodu začaly objevovat pohlednice. V nich Biolek tvrdí, že právě kvůli Dernerové se musí volby opakovat a daňoví poplatníci to musí zaplatit.

"Důrazně vyzývám Alenu Dernerovou, aby přijala osobní odpovědnost za zmaření říjnových voleb a zvážila svoji účast v opakovaných volbách. Nejvyšší správní soud prokázal, že o protiprávnosti své kandidatury v říjnových volbách věděla,” zní jeden z textů.

Sama lékařka reagovala kampaní: "Ani já, ani voliči nemůžeme za to, že Nejvyšší správní soud nařídil opakování voleb. které jsem na podzim vyhrála. Vyjádření bývalého kolegy a neúspěšného kandidáta na senátora je vůči mně velmi urážlivé. Každý rozumný občan ví, že je to podpásová a manipulační taktika."

Alena Dernerová dostala od senátorů zvolených za STAN dopis. “MUDr. Jiří Biolek, bohužel, ve své volební kampani použil velmi neseriózní volební materiál proti Vaší osobě. Tento způsob politické soutěže jde proti politické kultuře, kterou se snažíme i my, senátoři  v Senátu PČR pěstovat a dodržovat. Proto se od tohoto jednání distancujeme, neboť, je-li vedeno kandidátem za STAN, dopadá jeho stín i na náš senátní klub Starostů a nezávislých,” cituje z dopisu web Neovlivní.cz.

Podepsáni jsou místopředseda Senátu Jiří Šesták, předseda senátního klubu STAN Jan Horník a Zbyněk Linhart, předseda senátního výboru.

Nakonec reagoval i předseda hnutí Petr Gazdík. "Takto se zkrátka volební kampaň vést nedá,” řekl Neovlivní.cz.

SOUVISEJÍCÍ:  Do senátních voleb se nově zapojí ANO i TOP 09. Dernerová odmítla Severočechy

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516