Jiří Biolek narazil s kontroverzní kampaní u senátorů za STAN. Ti se omluvili Dernerové

27. leden 2017 | 19:52
Jiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří BiolekJiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří Biolek

MOSTECKO - V právě probíhajících opakovaných senátních volbách na Mostecku vzbudila rozruch kampaň kandidáta za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Avšak Jiří Biolek zvolenou předvolební strategií naštval nejen Alenu Dernerovou, na kterou primář dětského oddělení nemocnice slovně zaútočil, ale také senátory. Ti se dokonce bývalé senátorce omluvili.

Senátoři za hnutí Starostové a nezávislí se distancovali od chování svého vlastního kandidáta. A to kvůli způsobu, jakým vede kampaň.

Za STAN kandiduje v senátním obvodu číslo 4 Most lékař Jiří Biolek. Ten se ostře vymezil vůči Aleně Dernerové, která v říjnu 2016 obhajovala senátorský post a v řádných volbách zvítězila.

Ovšem senátní klání bylo nakonec soudem zrušeno a výsledky zneplatněny. Od té doby je senátorské křeslo prázdné a Dernerová se senátorkou nestala.

Dětská lékařka kandiduje i tentokrát. Tak jako Jiří Biolek, který loni na podzim skončil za Jiřím Šlégrem.

Primář dětského oddělení nemocnice viní z opakování voleb právě Dernerovou. Svoji kampaň odstartoval tiskovou konferencí, následně se ve schránkách v mosteckém senátním obvodu začaly objevovat pohlednice. V nich Biolek tvrdí, že právě kvůli Dernerové se musí volby opakovat a daňoví poplatníci to musí zaplatit.

"Důrazně vyzývám Alenu Dernerovou, aby přijala osobní odpovědnost za zmaření říjnových voleb a zvážila svoji účast v opakovaných volbách. Nejvyšší správní soud prokázal, že o protiprávnosti své kandidatury v říjnových volbách věděla,” zní jeden z textů.

Sama lékařka reagovala kampaní: "Ani já, ani voliči nemůžeme za to, že Nejvyšší správní soud nařídil opakování voleb. které jsem na podzim vyhrála. Vyjádření bývalého kolegy a neúspěšného kandidáta na senátora je vůči mně velmi urážlivé. Každý rozumný občan ví, že je to podpásová a manipulační taktika."

Alena Dernerová dostala od senátorů zvolených za STAN dopis. “MUDr. Jiří Biolek, bohužel, ve své volební kampani použil velmi neseriózní volební materiál proti Vaší osobě. Tento způsob politické soutěže jde proti politické kultuře, kterou se snažíme i my, senátoři  v Senátu PČR pěstovat a dodržovat. Proto se od tohoto jednání distancujeme, neboť, je-li vedeno kandidátem za STAN, dopadá jeho stín i na náš senátní klub Starostů a nezávislých,” cituje z dopisu web Neovlivní.cz.

Podepsáni jsou místopředseda Senátu Jiří Šesták, předseda senátního klubu STAN Jan Horník a Zbyněk Linhart, předseda senátního výboru.

Nakonec reagoval i předseda hnutí Petr Gazdík. "Takto se zkrátka volební kampaň vést nedá,” řekl Neovlivní.cz.

SOUVISEJÍCÍ:  Do senátních voleb se nově zapojí ANO i TOP 09. Dernerová odmítla Severočechy

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516