Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě

12. duben 2016 | 14:04
Jezero Most. Foto: archiv Město MostJezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě, což by výrazně pomohlo k rozvoji turistiky a cestovního ruchu. Ministerstvo financí rozhodlo o vyhlášení veřejné zakázky, samotná realizace se pak předpokládá v letech 2017 a 2018.

Náklady na tuto stavbu jsou odhadovány na více než 330 milionů korun a budou hrazeny z dotace takzvaných 15 ekomiliard. Zadavatelem stavby je Ministerstvo financí, které bude hradit většinu finančních prostředků této stavby, město Most se bude podílet na neuznatelných nákladech.

Mezi ty patří například veřejné osvětlení nebo nadzemní objekty čerpacích stanic, ve výši zhruba 10 milionů Kč. O definitivním schválení realizace stavby budou ještě rozhodovat městští zastupitelé.

Vybudovat se mají i oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

Návrh by podle předpokladů měl být v polovině roku 2016 projednán mezirezortní komisí. Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak Ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018.

ČTĚTE: Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516