Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě

12. duben 2016 | 14:04
Jezero Most. Foto: archiv Město MostJezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě, což by výrazně pomohlo k rozvoji turistiky a cestovního ruchu. Ministerstvo financí rozhodlo o vyhlášení veřejné zakázky, samotná realizace se pak předpokládá v letech 2017 a 2018.

Náklady na tuto stavbu jsou odhadovány na více než 330 milionů korun a budou hrazeny z dotace takzvaných 15 ekomiliard. Zadavatelem stavby je Ministerstvo financí, které bude hradit většinu finančních prostředků této stavby, město Most se bude podílet na neuznatelných nákladech.

Mezi ty patří například veřejné osvětlení nebo nadzemní objekty čerpacích stanic, ve výši zhruba 10 milionů Kč. O definitivním schválení realizace stavby budou ještě rozhodovat městští zastupitelé.

Vybudovat se mají i oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

Návrh by podle předpokladů měl být v polovině roku 2016 projednán mezirezortní komisí. Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak Ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018.

ČTĚTE: Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516