Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

30. květen 2015 | 21:57
Pohled na Jezero Milada. Foto: archiv JezeroMilada.czPohled na Jezero Milada. Foto: archiv JezeroMilada.cz

Most, Ústí n/L. - Rekultivované Jezero Milada mezi Ústím nad Labem a Teplicemi u Chabařovic je otevřeno pro veřejnost. Avšak podobné Jezero Most stále není přístupné a asi dlouho ještě nebude.

V místech, kde stál starý Most zbouraný v 70. a 80. letech, byla díra po těžbě uhlí. Ta po ukončení těžby v roce 1999 se postupně mění v zatopenou lokalitu, vzniklo Mostecké jezero. Avšak veřejnost k němu nemůže.

Jezero Most leží v území bývalé těžební lokality Ležáky, která byla založena původně jako důl Richard v roce 1900 a přejmenovaná na důl Ležáky v roce 1945. Samotný lom je zatopen vytvořením neprůtočného jezera.

Podobné to bylo s dřívějším lomem u Chabařovic mezi Ústím nad Labem a Teplicemi. Vzniklo zde Jezero Milada, které se v sobotu (30.5.2015) otevřelo pro veřejnost.

Avšak na jezeře je zakázána plavba na člunech a skútrech se spalovacími motory. Také není možný rybolov a koupání je na vlastní nebezpečí.

Chybí infrastruktura, je však k dispozici cyklostezka.

ČTĚTE:  Jezero Milada u Ústí nad Labem se otevírá veřejnosti

A jak to vypadá s Mosteckým jezerem? Napouštění začalo v roce 2008, ukončení proběhlo v červnu 2012. V květnu roku 2014 bylo zahájeno dopouštění Jezera Most na kótu konečné hladiny stálého nadržení 199,00 m n. m.

S koncem rekultivace je počítáno až v roce 2018. A s rekreací až po roce 2019. Oficiálně je uváděno, že problémem otevření Jezera Most pro veřejnost jsou spory města Most a státu kolem převedení pozemků.

Veřejnost se v jezeře nemůže legálně vykoupat. Koupání je totiž zakázáno pod patnáctitisícovou pokutou.

ČTĚTE: Postoj nového vedení Ústí k jezeru Milada se zlepšil. Spousta věcí je nedotaženo, říká chabařovický starosta

Vybíráme plavky na léto aneb jak na kalhotky a podprsenku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516