Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

30. květen 2015 | 21:57
Pohled na Jezero Milada. Foto: archiv JezeroMilada.czPohled na Jezero Milada. Foto: archiv JezeroMilada.cz

Most, Ústí n/L. - Rekultivované Jezero Milada mezi Ústím nad Labem a Teplicemi u Chabařovic je otevřeno pro veřejnost. Avšak podobné Jezero Most stále není přístupné a asi dlouho ještě nebude.

V místech, kde stál starý Most zbouraný v 70. a 80. letech, byla díra po těžbě uhlí. Ta po ukončení těžby v roce 1999 se postupně mění v zatopenou lokalitu, vzniklo Mostecké jezero. Avšak veřejnost k němu nemůže.

Jezero Most leží v území bývalé těžební lokality Ležáky, která byla založena původně jako důl Richard v roce 1900 a přejmenovaná na důl Ležáky v roce 1945. Samotný lom je zatopen vytvořením neprůtočného jezera.

Podobné to bylo s dřívějším lomem u Chabařovic mezi Ústím nad Labem a Teplicemi. Vzniklo zde Jezero Milada, které se v sobotu (30.5.2015) otevřelo pro veřejnost.

Avšak na jezeře je zakázána plavba na člunech a skútrech se spalovacími motory. Také není možný rybolov a koupání je na vlastní nebezpečí.

Chybí infrastruktura, je však k dispozici cyklostezka.

ČTĚTE:  Jezero Milada u Ústí nad Labem se otevírá veřejnosti

A jak to vypadá s Mosteckým jezerem? Napouštění začalo v roce 2008, ukončení proběhlo v červnu 2012. V květnu roku 2014 bylo zahájeno dopouštění Jezera Most na kótu konečné hladiny stálého nadržení 199,00 m n. m.

S koncem rekultivace je počítáno až v roce 2018. A s rekreací až po roce 2019. Oficiálně je uváděno, že problémem otevření Jezera Most pro veřejnost jsou spory města Most a státu kolem převedení pozemků.

Veřejnost se v jezeře nemůže legálně vykoupat. Koupání je totiž zakázáno pod patnáctitisícovou pokutou.

ČTĚTE: Postoj nového vedení Ústí k jezeru Milada se zlepšil. Spousta věcí je nedotaženo, říká chabařovický starosta

Vybíráme plavky na léto aneb jak na kalhotky a podprsenku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516