Je sucho. Most zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka

21. červenec 2015 | 11:40
Vysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.czVysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Stavební úřad mosteckého magistrátu zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka včetně všech jejich přítoků. Zákaz je účinný od zítřka, tedy středy 22. července 2015.

Ze Vtelenského potoka stavební úřad zakázal odebírat vodu všemi způsoby, tedy nejen na základě dříve vydaných povolení, ale i prostým odběrem vody například konví. Zákaz se týká i vodních děl zřízených na potoce a vztahuje se také na všechny přítoky Vtelenského potoka.

V případě potoka Lužického vydal stavební úřad magistrátu zákaz povoleného nakládání s vodami, který se i v tomto případě týká všech přítoků potoka, odebírat vodu tedy není možné ani ve Svinčicích a Dobrčicích u Skršína. Případný zákaz „prostého“ odběru vody (konví apod.) je ale v tomto případě v kompetenci obecních úřadů v Lužicích a ve Skršíně. Doporučujeme proto sledovat také úřední desky těchto úřadů.

Zákaz vydaný formou veřejné vyhlášky je účinný do 31. října 2015. Stavební úřad se k tomuto kroku rozhodl poté, co mu vydání zákazu povrchových vod doporučil správce povodí. Důvodem je snížení vodnosti uvedených toků, což by mohlo vést ke kyslíkovému deficitu, vážnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů a ohrožení zajištění funkce vodního toku.

ČTĚTE:  Letní sucho 2015: mizí podzemní voda i z řek, v některých obcích je zákaz napouštění bazénů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516