Je sucho. Most zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka

21. červenec 2015 | 11:40
Vysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.czVysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Stavební úřad mosteckého magistrátu zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka včetně všech jejich přítoků. Zákaz je účinný od zítřka, tedy středy 22. července 2015.

Ze Vtelenského potoka stavební úřad zakázal odebírat vodu všemi způsoby, tedy nejen na základě dříve vydaných povolení, ale i prostým odběrem vody například konví. Zákaz se týká i vodních děl zřízených na potoce a vztahuje se také na všechny přítoky Vtelenského potoka.

V případě potoka Lužického vydal stavební úřad magistrátu zákaz povoleného nakládání s vodami, který se i v tomto případě týká všech přítoků potoka, odebírat vodu tedy není možné ani ve Svinčicích a Dobrčicích u Skršína. Případný zákaz „prostého“ odběru vody (konví apod.) je ale v tomto případě v kompetenci obecních úřadů v Lužicích a ve Skršíně. Doporučujeme proto sledovat také úřední desky těchto úřadů.

Zákaz vydaný formou veřejné vyhlášky je účinný do 31. října 2015. Stavební úřad se k tomuto kroku rozhodl poté, co mu vydání zákazu povrchových vod doporučil správce povodí. Důvodem je snížení vodnosti uvedených toků, což by mohlo vést ke kyslíkovému deficitu, vážnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů a ohrožení zajištění funkce vodního toku.

ČTĚTE:  Letní sucho 2015: mizí podzemní voda i z řek, v některých obcích je zákaz napouštění bazénů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516