Je sucho. Most zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka

21. červenec 2015 | 11:40
Vysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.czVysychání potoka, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Stavební úřad mosteckého magistrátu zakázal odběr vody ze Vtelenského a Lužického potoka včetně všech jejich přítoků. Zákaz je účinný od zítřka, tedy středy 22. července 2015.

Ze Vtelenského potoka stavební úřad zakázal odebírat vodu všemi způsoby, tedy nejen na základě dříve vydaných povolení, ale i prostým odběrem vody například konví. Zákaz se týká i vodních děl zřízených na potoce a vztahuje se také na všechny přítoky Vtelenského potoka.

V případě potoka Lužického vydal stavební úřad magistrátu zákaz povoleného nakládání s vodami, který se i v tomto případě týká všech přítoků potoka, odebírat vodu tedy není možné ani ve Svinčicích a Dobrčicích u Skršína. Případný zákaz „prostého“ odběru vody (konví apod.) je ale v tomto případě v kompetenci obecních úřadů v Lužicích a ve Skršíně. Doporučujeme proto sledovat také úřední desky těchto úřadů.

Zákaz vydaný formou veřejné vyhlášky je účinný do 31. října 2015. Stavební úřad se k tomuto kroku rozhodl poté, co mu vydání zákazu povrchových vod doporučil správce povodí. Důvodem je snížení vodnosti uvedených toků, což by mohlo vést ke kyslíkovému deficitu, vážnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů a ohrožení zajištění funkce vodního toku.

ČTĚTE:  Letní sucho 2015: mizí podzemní voda i z řek, v některých obcích je zákaz napouštění bazénů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516