Jaká je budoucnost Litvínova? Prolomení limitů může vše změnit

17. únor 2015 | 11:58
Město Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.czMěsto Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Budoucnost Litvínova se bude odvíjet i na základě rozhodnutí, zda se prolomí těžební limity. Přesto radnice začala pracovat na koncepci rozvoje, do které mají být zapracovány i připomínky veřejnosti.

Město Litvínov v současné době zpracovává důležitý strategický dokument Program rozvoje města Litvínova. Nyní probíhají jednání pracovní skupiny a odborných skupin, které budou definovat nejpalčivější problémy města, probíhají práce na analýzách jednotlivých oblastí. A to sociální oblast, doprava, životní prostředí, volný čas, podnikání a zaměstnanost, bydlení, školství a vzdělávání, bezpečnost a prevence kriminality. Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření.

"V tuto chvíli nejsem schopná přesně definovat konkrétní rozvojové plány, neboť ty vyplynou z tzv. analytické části dokumentu, která se nyní zpracovává. Tento a příští týden se konají schůzky odborných skupin, které definují konkrétní problémy v daných oblastech," řekla pro MojeMostecko.cz Jana Břečková z úseku strategického rozvoje litvínovského městského úřadu.

"Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření, kde bude maximálně zapojena veřejnost. Zároveň bude tento dokument projednáván na veřejném projednání. Další součástí analytické části dokumentu jsou statistická data," upřesnila Jana Břečková.

"Analytická část bude podrobena připomínkám odborným skupinám a pracovní skupině, která byla jmenována Radou města Litvínova. Z analytické části bude vytvořena tzv. návrhová část dokumentu, kde budou definovány vize, cíle a priority města Litvínova," dodala Jana Břečková.

Dotazníky budou v nejbližší době k dispozici na webových stránkách města a zároveň proběhne fyzické dotazníkové šetření v ulicích města. "Vaše názory a připomínky nás zajímají, proto bychom rádi požádali veřejnost o zapojení se do tvorby strategického dokumentu – buď formou dotazníků, nebo posléze na veřejném projednání," vyzvalo město na svém webu litvínovskou veřejnost.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516