Jaká je budoucnost Litvínova? Prolomení limitů může vše změnit

17. únor 2015 | 11:58
Město Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.czMěsto Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Budoucnost Litvínova se bude odvíjet i na základě rozhodnutí, zda se prolomí těžební limity. Přesto radnice začala pracovat na koncepci rozvoje, do které mají být zapracovány i připomínky veřejnosti.

Město Litvínov v současné době zpracovává důležitý strategický dokument Program rozvoje města Litvínova. Nyní probíhají jednání pracovní skupiny a odborných skupin, které budou definovat nejpalčivější problémy města, probíhají práce na analýzách jednotlivých oblastí. A to sociální oblast, doprava, životní prostředí, volný čas, podnikání a zaměstnanost, bydlení, školství a vzdělávání, bezpečnost a prevence kriminality. Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření.

"V tuto chvíli nejsem schopná přesně definovat konkrétní rozvojové plány, neboť ty vyplynou z tzv. analytické části dokumentu, která se nyní zpracovává. Tento a příští týden se konají schůzky odborných skupin, které definují konkrétní problémy v daných oblastech," řekla pro MojeMostecko.cz Jana Břečková z úseku strategického rozvoje litvínovského městského úřadu.

"Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření, kde bude maximálně zapojena veřejnost. Zároveň bude tento dokument projednáván na veřejném projednání. Další součástí analytické části dokumentu jsou statistická data," upřesnila Jana Břečková.

"Analytická část bude podrobena připomínkám odborným skupinám a pracovní skupině, která byla jmenována Radou města Litvínova. Z analytické části bude vytvořena tzv. návrhová část dokumentu, kde budou definovány vize, cíle a priority města Litvínova," dodala Jana Břečková.

Dotazníky budou v nejbližší době k dispozici na webových stránkách města a zároveň proběhne fyzické dotazníkové šetření v ulicích města. "Vaše názory a připomínky nás zajímají, proto bychom rádi požádali veřejnost o zapojení se do tvorby strategického dokumentu – buď formou dotazníků, nebo posléze na veřejném projednání," vyzvalo město na svém webu litvínovskou veřejnost.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516