Jaká je budoucnost Litvínova? Prolomení limitů může vše změnit

17. únor 2015 | 11:58
Město Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.czMěsto Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Budoucnost Litvínova se bude odvíjet i na základě rozhodnutí, zda se prolomí těžební limity. Přesto radnice začala pracovat na koncepci rozvoje, do které mají být zapracovány i připomínky veřejnosti.

Město Litvínov v současné době zpracovává důležitý strategický dokument Program rozvoje města Litvínova. Nyní probíhají jednání pracovní skupiny a odborných skupin, které budou definovat nejpalčivější problémy města, probíhají práce na analýzách jednotlivých oblastí. A to sociální oblast, doprava, životní prostředí, volný čas, podnikání a zaměstnanost, bydlení, školství a vzdělávání, bezpečnost a prevence kriminality. Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření.

"V tuto chvíli nejsem schopná přesně definovat konkrétní rozvojové plány, neboť ty vyplynou z tzv. analytické části dokumentu, která se nyní zpracovává. Tento a příští týden se konají schůzky odborných skupin, které definují konkrétní problémy v daných oblastech, " řekla pro MojeMostecko.cz Jana Břečková z úseku strategického rozvoje litvínovského městského úřadu.

"Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření, kde bude maximálně zapojena veřejnost. Zároveň bude tento dokument projednáván na veřejném projednání. Další součástí analytické části dokumentu jsou statistická data, " upřesnila Jana Břečková.

"Analytická část bude podrobena připomínkám odborným skupinám a pracovní skupině, která byla jmenována Radou města Litvínova. Z analytické části bude vytvořena tzv. návrhová část dokumentu, kde budou definovány vize, cíle a priority města Litvínova, " dodala Jana Břečková.

Dotazníky budou v nejbližší době k dispozici na webových stránkách města a zároveň proběhne fyzické dotazníkové šetření v ulicích města. "Vaše názory a připomínky nás zajímají, proto bychom rádi požádali veřejnost o zapojení se do tvorby strategického dokumentu – buď formou dotazníků, nebo posléze na veřejném projednání, " vyzvalo město na svém webu litvínovskou veřejnost.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent,  odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516