Hokejisty Mostu povede trenér Jiří Doležal

1. červen 2016 | 14:12
Hokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC MostHokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC Most

MOST - S novým trenérem vstoupí do nadcházející sezóny hokejisté HC Most. Celek, který se na jaře 2016 zachránil v první lize, povede zkušený kouč Jiří Doležal. Na střídačce nahradí Josefa Beránka mladšího, jenž přišel k týmu v průběhu minulého ročníku WSM Ligy (název prvoligové soutěže).

Jiří Doležal je bývalým hráčem pražské Sparty a někdejším reprezentantem. Za československý a později český národní tým nastoupil na šesti mistrovstvích světa a dvou zimních olympijských hrách, má čtyři bronzové medaile z MS.

Pokud jde o jeho trenérskou dráhu, zásadním způsobem ji spojil se severočeským hokejem. Výrazně se jako kouč prosadil v Chomutově, kam přišel v březnu 2012 a díky triumfu v baráži o postup přivedl tým do extraligy! Působil u chomutovských Pirátů i v nejvyšší soutěži, ale během sezóny skončil a přesunul se do prvoligové Kadaně.

V létě 2013 zamířil do HC Stadión Litoměřice, který koučoval dva roky v první lize. Poté se stal trenérem mladšího dorostu pražské Slavie a od 1. června 2016 je trenérem HC Most.

Hokeji se věnují i jeho synové Jiří Doležal mladší a Tomáš Doležal. Ostřílenější Jiří Doležal hrál v extralize dlouho za pražskou Slavii, poté i za Karlovy Vary, Tomáš Doležal působil v Litoměřicích. V uplynulé sezóně nastupovali oba bratři Doležalové právě za HC Most, přičemž Jiří Doležal vypomáhal i Litvínovu v extralize.

„Mostecký hokej není pro mě neznámým klubem. Právě proto, že tady hráli moji synové, tak jsem mužstvo sledoval,“ svěřil se trenér Jiří Doležal klubovému webu.

Asistentem nového mosteckého kouče bude Zdeněk Zíma mladší, bývalý útočník Litvínova a trenér mládežnických týmů v litvínovském klubu.

Pokud jde o složení hráčského kádru, jeho podoba se bude vytvářet i podle možností a spolupráce s Litvínovem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516