Hokejisty Mostu povede trenér Jiří Doležal

1. červen 2016 | 14:12
Hokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC MostHokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC Most

MOST - S novým trenérem vstoupí do nadcházející sezóny hokejisté HC Most. Celek, který se na jaře 2016 zachránil v první lize, povede zkušený kouč Jiří Doležal. Na střídačce nahradí Josefa Beránka mladšího, jenž přišel k týmu v průběhu minulého ročníku WSM Ligy (název prvoligové soutěže).

Jiří Doležal je bývalým hráčem pražské Sparty a někdejším reprezentantem. Za československý a později český národní tým nastoupil na šesti mistrovstvích světa a dvou zimních olympijských hrách, má čtyři bronzové medaile z MS.

Pokud jde o jeho trenérskou dráhu, zásadním způsobem ji spojil se severočeským hokejem. Výrazně se jako kouč prosadil v Chomutově, kam přišel v březnu 2012 a díky triumfu v baráži o postup přivedl tým do extraligy! Působil u chomutovských Pirátů i v nejvyšší soutěži, ale během sezóny skončil a přesunul se do prvoligové Kadaně.

V létě 2013 zamířil do HC Stadión Litoměřice, který koučoval dva roky v první lize. Poté se stal trenérem mladšího dorostu pražské Slavie a od 1. června 2016 je trenérem HC Most.

Hokeji se věnují i jeho synové Jiří Doležal mladší a Tomáš Doležal. Ostřílenější Jiří Doležal hrál v extralize dlouho za pražskou Slavii, poté i za Karlovy Vary, Tomáš Doležal působil v Litoměřicích. V uplynulé sezóně nastupovali oba bratři Doležalové právě za HC Most, přičemž Jiří Doležal vypomáhal i Litvínovu v extralize.

„Mostecký hokej není pro mě neznámým klubem. Právě proto, že tady hráli moji synové, tak jsem mužstvo sledoval,“ svěřil se trenér Jiří Doležal klubovému webu.

Asistentem nového mosteckého kouče bude Zdeněk Zíma mladší, bývalý útočník Litvínova a trenér mládežnických týmů v litvínovském klubu.

Pokud jde o složení hráčského kádru, jeho podoba se bude vytvářet i podle možností a spolupráce s Litvínovem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516