Hodně si slibujeme od spolupráce s Plzní, říká sportovní ředitel Baníku Most Anton Stehlík

4. září 2014 | 19:01
Anton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.czAnton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Rozpačitým způsobem vyznívá pro fotbalisty Baníku Most úvodní část sezóny. V tabulce FNL, což je druhá nejvyšší soutěž, se zatím pohybují až v její spodní části. Jedinou výhru si tým připsal v derby v Ústí nad Labem, jinak se mu příliš nedařilo.

„Máme letos hodně pozměněné mužstvo, které si musí takříkajíc sednout,“ snaží se sportovní ředitel klubu Anton Stehlík objektivně vysvětlit dosavadní tápaní mosteckých fotbalistů.

V týmu Baníku už nepokračuje stoper Petr Johana, bývalý reprezentant a hráč Liberce, pražské Sparty, Mladé Boleslavi i dalších domácích i zahraničních klubů. Přitom v Mostě strávil jen pár měsíců po zimním příchodu z první ligy.

Je pravda, že Petr Johana v Mostě skončil. Nedohodli jsme se na finančních podmínkách. Baník Most má nějaké mantinely, přes které nepůjdeme. Petr se rozhodl tak, že hraje divizi za Baník Souš.

Jakou cestu jste zvolili při koncepci pro nejbližší období?

Podepsali jsme deklaraci o spolupráci s prvoligovou Viktorií Plzeň. To je alfa a omega současné strategie. Věřím, že nastolená tendence bude fungovat a bude oboustranně prospěšná. Plzeň vede tabulku Synot ligy a je už několik let představitelem české fotbalové špičky.

V Plzni nedávno došlo k trenérské změně. Může to mít vliv na vazby s Mostem?

Nový plzeňský kouč Miroslav Koubek má před sebou náročnou práci v tamním klubu s cílem bojovat o titul v první lize. To je podle nás jeho priorita. Teprve pak se třeba bude dívat takříkajíc vedle do Mostu. Pokud by nastal v Plzni po vypadnutí z evropských pohárů přetlak hráčů, a když nám Viktorka případně někoho poskytne, rádi ho vezmeme.

Pohled na širší soupisku vašeho týmu prozrazuje, že pracujete se spoustou cizinců.

Ano, je jich hodně. A někteří už prokazují svůj potenciál. Už loni tady byli brankář Divkovič, záložník Jakovljevič, v létě přibyli další kluci z Balkánu - Veselinovič, Avdič, Redžič, Chorvat Maruna. Dále Němec Kurtaj, který má albánské předky, Brazilec Victor, nebo Djiby Ba ze Senegalu. Získali jsme je díky kontaktům a navíc si myslíme, že jsou oživením druhé ligy. Většina legionářů přitom hovoří česky.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516