Hodně si slibujeme od spolupráce s Plzní, říká sportovní ředitel Baníku Most Anton Stehlík

4. září 2014 | 19:01
Anton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.czAnton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Rozpačitým způsobem vyznívá pro fotbalisty Baníku Most úvodní část sezóny. V tabulce FNL, což je druhá nejvyšší soutěž, se zatím pohybují až v její spodní části. Jedinou výhru si tým připsal v derby v Ústí nad Labem, jinak se mu příliš nedařilo.

„Máme letos hodně pozměněné mužstvo, které si musí takříkajíc sednout,“ snaží se sportovní ředitel klubu Anton Stehlík objektivně vysvětlit dosavadní tápaní mosteckých fotbalistů.

V týmu Baníku už nepokračuje stoper Petr Johana, bývalý reprezentant a hráč Liberce, pražské Sparty, Mladé Boleslavi i dalších domácích i zahraničních klubů. Přitom v Mostě strávil jen pár měsíců po zimním příchodu z první ligy.

Je pravda, že Petr Johana v Mostě skončil. Nedohodli jsme se na finančních podmínkách. Baník Most má nějaké mantinely, přes které nepůjdeme. Petr se rozhodl tak, že hraje divizi za Baník Souš.

Jakou cestu jste zvolili při koncepci pro nejbližší období?

Podepsali jsme deklaraci o spolupráci s prvoligovou Viktorií Plzeň. To je alfa a omega současné strategie. Věřím, že nastolená tendence bude fungovat a bude oboustranně prospěšná. Plzeň vede tabulku Synot ligy a je už několik let představitelem české fotbalové špičky.

V Plzni nedávno došlo k trenérské změně. Může to mít vliv na vazby s Mostem?

Nový plzeňský kouč Miroslav Koubek má před sebou náročnou práci v tamním klubu s cílem bojovat o titul v první lize. To je podle nás jeho priorita. Teprve pak se třeba bude dívat takříkajíc vedle do Mostu. Pokud by nastal v Plzni po vypadnutí z evropských pohárů přetlak hráčů, a když nám Viktorka případně někoho poskytne, rádi ho vezmeme.

Pohled na širší soupisku vašeho týmu prozrazuje, že pracujete se spoustou cizinců.

Ano, je jich hodně. A někteří už prokazují svůj potenciál. Už loni tady byli brankář Divkovič, záložník Jakovljevič, v létě přibyli další kluci z Balkánu - Veselinovič, Avdič, Redžič, Chorvat Maruna. Dále Němec Kurtaj, který má albánské předky, Brazilec Victor, nebo Djiby Ba ze Senegalu. Získali jsme je díky kontaktům a navíc si myslíme, že jsou oživením druhé ligy. Většina legionářů přitom hovoří česky.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.


Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

Byty v Mostě jsou prý zamořeny štěnicemi. Až 60 procent, odhaduje mluvčí SBD Krušnohor

27/4 / AKTUALITY / MOST - Most má problém se štěnicemi. Zamořeno je až 60 procent domů města, uvedl web Českého rozhlasu Sever s odkazem na MF Dnes. Ta cituje mluvčího SBD Krušnohor Petra Prokeše.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516