Hodně si slibujeme od spolupráce s Plzní, říká sportovní ředitel Baníku Most Anton Stehlík

4. září 2014 | 19:01
Anton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.czAnton Stehlík. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Rozpačitým způsobem vyznívá pro fotbalisty Baníku Most úvodní část sezóny. V tabulce FNL, což je druhá nejvyšší soutěž, se zatím pohybují až v její spodní části. Jedinou výhru si tým připsal v derby v Ústí nad Labem, jinak se mu příliš nedařilo.

„Máme letos hodně pozměněné mužstvo, které si musí takříkajíc sednout, “ snaží se sportovní ředitel klubu Anton Stehlík objektivně vysvětlit dosavadní tápaní mosteckých fotbalistů.

V týmu Baníku už nepokračuje stoper Petr Johana, bývalý reprezentant a hráč Liberce, pražské Sparty, Mladé Boleslavi i dalších domácích i zahraničních klubů. Přitom v Mostě strávil jen pár měsíců po zimním příchodu z první ligy.

Je pravda, že Petr Johana v Mostě skončil. Nedohodli jsme se na finančních podmínkách. Baník Most má nějaké mantinely, přes které nepůjdeme. Petr se rozhodl tak, že hraje divizi za Baník Souš.

Jakou cestu jste zvolili při koncepci pro nejbližší období?

Podepsali jsme deklaraci o spolupráci s prvoligovou Viktorií Plzeň. To je alfa a omega současné strategie. Věřím, že nastolená tendence bude fungovat a bude oboustranně prospěšná. Plzeň vede tabulku Synot ligy a je už několik let představitelem české fotbalové špičky.

V Plzni nedávno došlo k trenérské změně. Může to mít vliv na vazby s Mostem?

Nový plzeňský kouč Miroslav Koubek má před sebou náročnou práci v tamním klubu s cílem bojovat o titul v první lize. To je podle nás jeho priorita. Teprve pak se třeba bude dívat takříkajíc vedle do Mostu. Pokud by nastal v Plzni po vypadnutí z evropských pohárů přetlak hráčů, a když nám Viktorka případně někoho poskytne, rádi ho vezmeme.

Pohled na širší soupisku vašeho týmu prozrazuje, že pracujete se spoustou cizinců.

Ano, je jich hodně. A někteří už prokazují svůj potenciál. Už loni tady byli brankář Divkovič, záložník Jakovljevič, v létě přibyli další kluci z Balkánu - Veselinovič, Avdič, Redžič, Chorvat Maruna. Dále Němec Kurtaj, který má albánské předky, Brazilec Victor, nebo Djiby Ba ze Senegalu. Získali jsme je díky kontaktům a navíc si myslíme, že jsou oživením druhé ligy. Většina legionářů přitom hovoří česky.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší,  tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516