Házenkářky Mostu bojují o třetí český titul v řadě

15. květen 2015 | 15:25
Házenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK MostHázenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most chtějí potvrdit svoje výsadní postavení mezi českými kluby na tuzemské scéně. Za slovenskými Michalovcemi skončily druhé v interlize, poté vyhrály Český pohár a sezónu se pokusí zakončit mistrovským titulem v play-off české ligy, aby navázaly na triumfy z předešlých dvou let. Jejich zápasy s DHC Sokol Poruba jsou ozdobou právě vrcholícího soutěžního ročníku.

Model finálové série je nezvyklý, protože se začíná nejprve na půdě hůře umístěného celku v interlize, teprve pak se seriál přesune na palubovku lépe postaveného týmu před play-off. V praxi to znamená, že úvodní duel se odehrál v Ostravě. K zisku ligové trofeje jsou zapotřebí dvě vítězství.

„Každé zaváhání je hned znát. Kdekdo nám přisuzuje roli favorita, ale tím, že musíme začínat venku, se původní předpoklady trochu smazávají. Ve výhodě je na úvod Poruba, která odstartovala finále doma, kde za celou sezónu předtím neprohrála,“ dumal mostecký trenér Luboš Hudák na oficiálním webu Českého házenkářského svazu.

Poruba v interlize ztratila ve vlastní hale jediný bod s Michalovcemi, jinak vyhrávala. Rovněž v semifinále českého play-off si dvakrát doma poradila s pražskou Slavií. „Samozřejmě vnímáme výsledky našeho finálového rivala. S Porubou jsme se dvakrát střetli v interlize a bohužel jsme u nich v posledním kole těsně prohráli. Nemělo to však vliv na naše druhé místo, když Porubu jsme nechali za sebou na třetí příčce,“ připomněl Hudák. „Navíc jsme Porubu sledovali i v evropském Vyzývacím poháru,“ dodal kouč.

Vrcholící sezóna je pro házenkářky Mostu výjimečná v tom směru, že v jejím průběhu došlo nečekaně ke změně trenéra. Strůjce dosavadních úspěchů Dušan Poloz u týmu i v klubu v zimě skončil, takže pro Luboše Hudáka je finiš české ligy velkým impulsem, aby si připsal také „svůj“ ligový titul s Mostem.

Finálová série určitě završí svůj program v mostecké hale. Druhý zápas se tam hraje v sobotu 23. května 2015, a pokud by nebylo rozhodnuto, následoval by rozhodující a třetí duel na stejném místě hned o den později. Takže v Mostě každopádně dojde ke korunovaci mistryň, ať už to bude severočeský nebo ostravský tým!

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516