Házenkářky Mostu bojují o třetí český titul v řadě

15. květen 2015 | 15:25
Házenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK MostHázenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most chtějí potvrdit svoje výsadní postavení mezi českými kluby na tuzemské scéně. Za slovenskými Michalovcemi skončily druhé v interlize, poté vyhrály Český pohár a sezónu se pokusí zakončit mistrovským titulem v play-off české ligy, aby navázaly na triumfy z předešlých dvou let. Jejich zápasy s DHC Sokol Poruba jsou ozdobou právě vrcholícího soutěžního ročníku.

Model finálové série je nezvyklý, protože se začíná nejprve na půdě hůře umístěného celku v interlize, teprve pak se seriál přesune na palubovku lépe postaveného týmu před play-off. V praxi to znamená, že úvodní duel se odehrál v Ostravě. K zisku ligové trofeje jsou zapotřebí dvě vítězství.

„Každé zaváhání je hned znát. Kdekdo nám přisuzuje roli favorita, ale tím, že musíme začínat venku, se původní předpoklady trochu smazávají. Ve výhodě je na úvod Poruba, která odstartovala finále doma, kde za celou sezónu předtím neprohrála,“ dumal mostecký trenér Luboš Hudák na oficiálním webu Českého házenkářského svazu.

Poruba v interlize ztratila ve vlastní hale jediný bod s Michalovcemi, jinak vyhrávala. Rovněž v semifinále českého play-off si dvakrát doma poradila s pražskou Slavií. „Samozřejmě vnímáme výsledky našeho finálového rivala. S Porubou jsme se dvakrát střetli v interlize a bohužel jsme u nich v posledním kole těsně prohráli. Nemělo to však vliv na naše druhé místo, když Porubu jsme nechali za sebou na třetí příčce,“ připomněl Hudák. „Navíc jsme Porubu sledovali i v evropském Vyzývacím poháru,“ dodal kouč.

Vrcholící sezóna je pro házenkářky Mostu výjimečná v tom směru, že v jejím průběhu došlo nečekaně ke změně trenéra. Strůjce dosavadních úspěchů Dušan Poloz u týmu i v klubu v zimě skončil, takže pro Luboše Hudáka je finiš české ligy velkým impulsem, aby si připsal také „svůj“ ligový titul s Mostem.

Finálová série určitě završí svůj program v mostecké hale. Druhý zápas se tam hraje v sobotu 23. května 2015, a pokud by nebylo rozhodnuto, následoval by rozhodující a třetí duel na stejném místě hned o den později. Takže v Mostě každopádně dojde ke korunovaci mistryň, ať už to bude severočeský nebo ostravský tým!

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516