Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

6. červen 2015 | 00:52
Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.czLitvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Jak bojovat se špatnou image? Mostecko má pověst neatraktivního regionu, kde nic není. Hovoří se o něm především s těžbou uhlí, měsíční krajinou a nezaměstnaností. A přece se najdou okamžiky, kdy hrdost u místních obyvatel převládne a o Mostě a především Litvínovu ví i v pozitivním světle skoro celé Česko.

Řeč je především o sportu. A o hokeji v Litvínově. Právě tohle město dalo Česku hokejové talenty: Vladimír Růžička, Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang, Martin Ručinský... A samozřejmě Ivan Hlinka.

I díky "litvínovským" hochům udělal český hokej velkou "díru do světa", navíc Chemici hrají nejvyšší hokejovou ligu přes padesát let. Město je s hokejem spjato a díky podpoře litvínovské chemičky má poměrně slušně zajištěné finanční zázemí, přestože nic není jisté a na věčné časy.

Co ale Litvínov nemá, je moderní hokejová aréna. Současný zimní stadion vlastní město a radnice se příliš k přípravě, natož k výstavbě nové hokejové haly pozitivně netváří.

Přitom srovnatelné průmyslové město jako Třinec má moderní Werk Arénu. Právě s Oceláři litvínovská Verva sehrála úspěšné finále extraligy a díky tomu se o Litvínovu začalo mluvit i na druhém konci republiky.

Jinými slovy hokej je marketingovou značkou města na úpatí Krušných hor, obklopeném povrchovými hnědouhelnými doly a chemickými závody.

Jak tedy zlepšit obraz Litvínova? Nabízí se výstavba hokejové arény, potažmo vybudování tréninkového centra pro mladé hokejisty a vybudování hokejového muzea.

Když může být v malé středočeské obci Lány Hokejová síň, proč by nemohlo být v Litvínově muzeum hokeje?

Sportem by lepší propagaci města mohli začít i v Mostě. V něm má tradici ženský házenkářský klub. Město zrekonstruovalo halu, házenkářkám se dlouhodobě daří a vítězí v 1. lize. Avšak zatím se to nijak neprojevuje na sportovní image města.

Přitom Most je letos Evropským městem sportu, ale zbytek republiky to prakticky neví. Obdobné je to s autodromem. Konají se na něm závody, avšak velká akce typu brněnského MotoGP chybí.

ČTĚTE:  Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516