Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

6. červen 2015 | 00:52
Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.czLitvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Jak bojovat se špatnou image? Mostecko má pověst neatraktivního regionu, kde nic není. Hovoří se o něm především s těžbou uhlí, měsíční krajinou a nezaměstnaností. A přece se najdou okamžiky, kdy hrdost u místních obyvatel převládne a o Mostě a především Litvínovu ví i v pozitivním světle skoro celé Česko.

Řeč je především o sportu. A o hokeji v Litvínově. Právě tohle město dalo Česku hokejové talenty: Vladimír Růžička, Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang, Martin Ručinský... A samozřejmě Ivan Hlinka.

I díky "litvínovským" hochům udělal český hokej velkou "díru do světa", navíc Chemici hrají nejvyšší hokejovou ligu přes padesát let. Město je s hokejem spjato a díky podpoře litvínovské chemičky má poměrně slušně zajištěné finanční zázemí, přestože nic není jisté a na věčné časy.

Co ale Litvínov nemá, je moderní hokejová aréna. Současný zimní stadion vlastní město a radnice se příliš k přípravě, natož k výstavbě nové hokejové haly pozitivně netváří.

Přitom srovnatelné průmyslové město jako Třinec má moderní Werk Arénu. Právě s Oceláři litvínovská Verva sehrála úspěšné finále extraligy a díky tomu se o Litvínovu začalo mluvit i na druhém konci republiky.

Jinými slovy hokej je marketingovou značkou města na úpatí Krušných hor, obklopeném povrchovými hnědouhelnými doly a chemickými závody.

Jak tedy zlepšit obraz Litvínova? Nabízí se výstavba hokejové arény, potažmo vybudování tréninkového centra pro mladé hokejisty a vybudování hokejového muzea.

Když může být v malé středočeské obci Lány Hokejová síň, proč by nemohlo být v Litvínově muzeum hokeje?

Sportem by lepší propagaci města mohli začít i v Mostě. V něm má tradici ženský házenkářský klub. Město zrekonstruovalo halu, házenkářkám se dlouhodobě daří a vítězí v 1. lize. Avšak zatím se to nijak neprojevuje na sportovní image města.

Přitom Most je letos Evropským městem sportu, ale zbytek republiky to prakticky neví. Obdobné je to s autodromem. Konají se na něm závody, avšak velká akce typu brněnského MotoGP chybí.

ČTĚTE:  Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.


Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

Jánský se vrací do Litvínova, Gula zůstává

11/7 / HC LITVÍNOV / LITVÍNOV - Po roce se do hokejového Litvínova vrací útočník Peter Jánský. Ten poslední sezónu strávil v prvoligovém Kladně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516