Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

6. červen 2015 | 00:52
Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.czLitvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Jak bojovat se špatnou image? Mostecko má pověst neatraktivního regionu, kde nic není. Hovoří se o něm především s těžbou uhlí, měsíční krajinou a nezaměstnaností. A přece se najdou okamžiky, kdy hrdost u místních obyvatel převládne a o Mostě a především Litvínovu ví i v pozitivním světle skoro celé Česko.

Řeč je především o sportu. A o hokeji v Litvínově. Právě tohle město dalo Česku hokejové talenty: Vladimír Růžička, Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang, Martin Ručinský... A samozřejmě Ivan Hlinka.

I díky "litvínovským" hochům udělal český hokej velkou "díru do světa", navíc Chemici hrají nejvyšší hokejovou ligu přes padesát let. Město je s hokejem spjato a díky podpoře litvínovské chemičky má poměrně slušně zajištěné finanční zázemí, přestože nic není jisté a na věčné časy.

Co ale Litvínov nemá, je moderní hokejová aréna. Současný zimní stadion vlastní město a radnice se příliš k přípravě, natož k výstavbě nové hokejové haly pozitivně netváří.

Přitom srovnatelné průmyslové město jako Třinec má moderní Werk Arénu. Právě s Oceláři litvínovská Verva sehrála úspěšné finále extraligy a díky tomu se o Litvínovu začalo mluvit i na druhém konci republiky.

Jinými slovy hokej je marketingovou značkou města na úpatí Krušných hor, obklopeném povrchovými hnědouhelnými doly a chemickými závody.

Jak tedy zlepšit obraz Litvínova? Nabízí se výstavba hokejové arény, potažmo vybudování tréninkového centra pro mladé hokejisty a vybudování hokejového muzea.

Když může být v malé středočeské obci Lány Hokejová síň, proč by nemohlo být v Litvínově muzeum hokeje?

Sportem by lepší propagaci města mohli začít i v Mostě. V něm má tradici ženský házenkářský klub. Město zrekonstruovalo halu, házenkářkám se dlouhodobě daří a vítězí v 1. lize. Avšak zatím se to nijak neprojevuje na sportovní image města.

Přitom Most je letos Evropským městem sportu, ale zbytek republiky to prakticky neví. Obdobné je to s autodromem. Konají se na něm závody, avšak velká akce typu brněnského MotoGP chybí.

ČTĚTE:  Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516