Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

6. červen 2015 | 00:52
Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.czLitvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Jak bojovat se špatnou image? Mostecko má pověst neatraktivního regionu, kde nic není. Hovoří se o něm především s těžbou uhlí, měsíční krajinou a nezaměstnaností. A přece se najdou okamžiky, kdy hrdost u místních obyvatel převládne a o Mostě a především Litvínovu ví i v pozitivním světle skoro celé Česko.

Řeč je především o sportu. A o hokeji v Litvínově. Právě tohle město dalo Česku hokejové talenty: Vladimír Růžička, Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang, Martin Ručinský... A samozřejmě Ivan Hlinka.

I díky "litvínovským" hochům udělal český hokej velkou "díru do světa", navíc Chemici hrají nejvyšší hokejovou ligu přes padesát let. Město je s hokejem spjato a díky podpoře litvínovské chemičky má poměrně slušně zajištěné finanční zázemí, přestože nic není jisté a na věčné časy.

Co ale Litvínov nemá, je moderní hokejová aréna. Současný zimní stadion vlastní město a radnice se příliš k přípravě, natož k výstavbě nové hokejové haly pozitivně netváří.

Přitom srovnatelné průmyslové město jako Třinec má moderní Werk Arénu. Právě s Oceláři litvínovská Verva sehrála úspěšné finále extraligy a díky tomu se o Litvínovu začalo mluvit i na druhém konci republiky.

Jinými slovy hokej je marketingovou značkou města na úpatí Krušných hor, obklopeném povrchovými hnědouhelnými doly a chemickými závody.

Jak tedy zlepšit obraz Litvínova? Nabízí se výstavba hokejové arény, potažmo vybudování tréninkového centra pro mladé hokejisty a vybudování hokejového muzea.

Když může být v malé středočeské obci Lány Hokejová síň, proč by nemohlo být v Litvínově muzeum hokeje?

Sportem by lepší propagaci města mohli začít i v Mostě. V něm má tradici ženský házenkářský klub. Město zrekonstruovalo halu, házenkářkám se dlouhodobě daří a vítězí v 1. lize. Avšak zatím se to nijak neprojevuje na sportovní image města.

Přitom Most je letos Evropským městem sportu, ale zbytek republiky to prakticky neví. Obdobné je to s autodromem. Konají se na něm závody, avšak velká akce typu brněnského MotoGP chybí.

ČTĚTE:  Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516