Gamblers Most obhájili titul mistrů republiky a zahrají si Ligu mistrů

11. červenec 2016 | 11:25
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká ligaZ utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

MOST - Od roku 2014 byl zástupce DRFG Mostecké ligy, Gamblers Most, držitelem posledního klubového titulu mistrů republiky v malém fotbale. Po tomto ročníku se Asociace malého fotbalu ČR rozhodla upřednostnit namísto klubového soupeření, měření sil mezi výběry jednotlivých svazů v rámci DRFG Superligy malého fotbalu.

Vzhledem k tomu, že však v rámci členské základny Asociace panovala i nadále poptávka po možnosti, bojovat o titul mistra republiky také v klubových barvách, vrátil se od tohoto roku na scénu opět i titul mistra republiky klubový. Soupeření o něj mělo podobu Českého národního poháru, jehož se mohli zúčastnit pouze nejlepší týmy z jednotlivých svazů.

Mostecká liga vyslala do boje o titul svého úřadujícího šampiona, Gamblers Most. Ti se tak vypravili v sobotních ranních hodinách směr Havlovice ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Dvořák Robert, Hendrych Patrik, Jelínek František, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macháček Michal, Macháček Zdeněk, Macko David a Polák Jakub.

Tato sestava vstoupila do bojů v jedné ze dvou šestičlenných skupin zápasem proti brněnskému vicemistrovi, týmu Restaurace Starobrno. Snad vinou dlouhé cesty byli v tomto utkání Gambleři bez jiskry a spíše shodou okolností dokázali dosáhnout na remízu 2:2 poté, co si oba góly dal soupeř de facto sám. Po tomto vlažném vstupu do turnaje však Gambleři rozjeli své galapředstavení.

V následujícím zápase zničili finalistu jihlavského ligového poháru tým ATIK Jihlava 5:0, když dvakrát přesně pálil Ladislav Kešner a třemi asistencemi se poprvé výrazněji představil Matěj Koudelka.

Ve třetím utkání si Gambleři poradili s ostravským mistrem, družstvem Ostrava Zábřeh, 4:0. Výrazněji bodoval opět Matěj Koudelka (1+1).

Následovalo těsné vítězství nad blanenským mistrem, Lhotou u Lysic, v poměru 2:1, když zde červenozelení museli otáčet ze stavu 1:0 pro soupeře. Výhru jim vystřelili nádhernou šibenicí Matěj Koudelka a skvěle provedenou kličkou brankáři Ladislav Kešner.

Poslední střetnutí ve skupině postavilo Gamblerům do cesty tým Ležák z Havlovického svazu malé kopané. Toto mužstvo mostečtí deklasovali 8:1. Ofenzivu táhli Jakub Polák (2+2) Ladislav Kešner (1+2) či Robert Dvořák (2+0).

Po těchto utkáních postoupili Gamblers Most do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině a narazili tak na druhého finalistu jihlavského ligového poháru, SV AYL Jihlava. Ten překonali výsledkem 3:0, když všechny tři góly vítězů zařídil skvělý Matěj Koudelka (2+1). Zejména jeho první zásah přímo z rohu patřil k ozdobám celého turnaje.

Vinou výsledků v druhé skupině narazili Gambleři na druhého spolufavorita mistrovství republiky, vítěze pražského ligového poháru tým Restaurace u Pecků, již v semifinále. Rozjetí zástupci Mostu však odmítli vzít na vědomí kvality soupeře s několika hráči, kteří se představili v barvách Prahy v prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, a Restauraci u Pecků porazili 4:2. Třikrát opět bodoval Matěj Koudelka (2+1).

Touto výhrou se Gamblers Most kvalifikovali nejen do finále mistrovství republiky v malém fotbale, ale rovněž do premiérového ročníku Ligy mistrů, která bude mít podobu turnaje odehraného ve slovinském Mariboru ve dnech 23. – 25.9.2016 za účasti týmů z celkem 28 zemí. Za Českou republiku se zúčastní právě finalisté mistrovství republiky.

Nebyli by to ale Gamblers Most, kdyby jim tento dílčí úspěch stačil. Oni si do Havlovic přijeli především pro titul mistra republiky. Na svého finálového soupeře, tým Restaurace Starobrno, který je tak trápil v prvním utkání ve skupině, vlétli velmi hladově a po celý zápas se hrálo prakticky na polovině brněnského soupeře. Ten ale velmi pozorně a obětavě bránil a zřejmě se snažil dovést utkání k bezbrankovému výsledku a tím penaltovému rozstřelu. Stav 0:0 dokázali brněnští vicemistři držet ještě půl minuty před koncem zápasu. Pak si ale mostecký brankář, Ondřej Bíro, jako správný kapitán vzal na polovině míč a svým klasickým průnikem středem hřiště postoupil na dostřel brněnské brány a propálil vše, co mu stálo v cestě. Tím tak Gamblerům vystřelil další obrovský úspěch do jejich úctyhodné sbírky titulů, pohárů a ocenění.

Podtržením mostecké dominance byl titul nejlepšího gólmana mistrovství republiky pro Ondřeje Bíra a nejlepšího hráče pro Matěje Koudelku, který zaznamenal hned 14 kanadských bodů (6+8). Šesti body se k němu připojili Ladislav Kešner (4+2) a Jakub Polák (2+4).

I v tomto roce tak platí, že DRFG Mosteckou ligu hraje nejlepší tým republiky. Dokáží Gamblers Most uspět i v Lize mistrů?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516