Gamblers Most obhájili titul mistrů republiky a zahrají si Ligu mistrů

11. červenec 2016 | 11:25
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká ligaZ utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

MOST - Od roku 2014 byl zástupce DRFG Mostecké ligy, Gamblers Most, držitelem posledního klubového titulu mistrů republiky v malém fotbale. Po tomto ročníku se Asociace malého fotbalu ČR rozhodla upřednostnit namísto klubového soupeření, měření sil mezi výběry jednotlivých svazů v rámci DRFG Superligy malého fotbalu.

Vzhledem k tomu, že však v rámci členské základny Asociace panovala i nadále poptávka po možnosti, bojovat o titul mistra republiky také v klubových barvách, vrátil se od tohoto roku na scénu opět i titul mistra republiky klubový. Soupeření o něj mělo podobu Českého národního poháru, jehož se mohli zúčastnit pouze nejlepší týmy z jednotlivých svazů.

Mostecká liga vyslala do boje o titul svého úřadujícího šampiona, Gamblers Most. Ti se tak vypravili v sobotních ranních hodinách směr Havlovice ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Dvořák Robert, Hendrych Patrik, Jelínek František, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macháček Michal, Macháček Zdeněk, Macko David a Polák Jakub.

Tato sestava vstoupila do bojů v jedné ze dvou šestičlenných skupin zápasem proti brněnskému vicemistrovi, týmu Restaurace Starobrno. Snad vinou dlouhé cesty byli v tomto utkání Gambleři bez jiskry a spíše shodou okolností dokázali dosáhnout na remízu 2:2 poté, co si oba góly dal soupeř de facto sám. Po tomto vlažném vstupu do turnaje však Gambleři rozjeli své galapředstavení.

V následujícím zápase zničili finalistu jihlavského ligového poháru tým ATIK Jihlava 5:0, když dvakrát přesně pálil Ladislav Kešner a třemi asistencemi se poprvé výrazněji představil Matěj Koudelka.

Ve třetím utkání si Gambleři poradili s ostravským mistrem, družstvem Ostrava Zábřeh, 4:0. Výrazněji bodoval opět Matěj Koudelka (1+1).

Následovalo těsné vítězství nad blanenským mistrem, Lhotou u Lysic, v poměru 2:1, když zde červenozelení museli otáčet ze stavu 1:0 pro soupeře. Výhru jim vystřelili nádhernou šibenicí Matěj Koudelka a skvěle provedenou kličkou brankáři Ladislav Kešner.

Poslední střetnutí ve skupině postavilo Gamblerům do cesty tým Ležák z Havlovického svazu malé kopané. Toto mužstvo mostečtí deklasovali 8:1. Ofenzivu táhli Jakub Polák (2+2) Ladislav Kešner (1+2) či Robert Dvořák (2+0).

Po těchto utkáních postoupili Gamblers Most do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině a narazili tak na druhého finalistu jihlavského ligového poháru, SV AYL Jihlava. Ten překonali výsledkem 3:0, když všechny tři góly vítězů zařídil skvělý Matěj Koudelka (2+1). Zejména jeho první zásah přímo z rohu patřil k ozdobám celého turnaje.

Vinou výsledků v druhé skupině narazili Gambleři na druhého spolufavorita mistrovství republiky, vítěze pražského ligového poháru tým Restaurace u Pecků, již v semifinále. Rozjetí zástupci Mostu však odmítli vzít na vědomí kvality soupeře s několika hráči, kteří se představili v barvách Prahy v prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, a Restauraci u Pecků porazili 4:2. Třikrát opět bodoval Matěj Koudelka (2+1).

Touto výhrou se Gamblers Most kvalifikovali nejen do finále mistrovství republiky v malém fotbale, ale rovněž do premiérového ročníku Ligy mistrů, která bude mít podobu turnaje odehraného ve slovinském Mariboru ve dnech 23. – 25.9.2016 za účasti týmů z celkem 28 zemí. Za Českou republiku se zúčastní právě finalisté mistrovství republiky.

Nebyli by to ale Gamblers Most, kdyby jim tento dílčí úspěch stačil. Oni si do Havlovic přijeli především pro titul mistra republiky. Na svého finálového soupeře, tým Restaurace Starobrno, který je tak trápil v prvním utkání ve skupině, vlétli velmi hladově a po celý zápas se hrálo prakticky na polovině brněnského soupeře. Ten ale velmi pozorně a obětavě bránil a zřejmě se snažil dovést utkání k bezbrankovému výsledku a tím penaltovému rozstřelu. Stav 0:0 dokázali brněnští vicemistři držet ještě půl minuty před koncem zápasu. Pak si ale mostecký brankář, Ondřej Bíro, jako správný kapitán vzal na polovině míč a svým klasickým průnikem středem hřiště postoupil na dostřel brněnské brány a propálil vše, co mu stálo v cestě. Tím tak Gamblerům vystřelil další obrovský úspěch do jejich úctyhodné sbírky titulů, pohárů a ocenění.

Podtržením mostecké dominance byl titul nejlepšího gólmana mistrovství republiky pro Ondřeje Bíra a nejlepšího hráče pro Matěje Koudelku, který zaznamenal hned 14 kanadských bodů (6+8). Šesti body se k němu připojili Ladislav Kešner (4+2) a Jakub Polák (2+4).

I v tomto roce tak platí, že DRFG Mosteckou ligu hraje nejlepší tým republiky. Dokáží Gamblers Most uspět i v Lize mistrů?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516