FOTO. V Ústí aktivisté z Greenpeace protestovali proti prolomení limitů v Horním Jiřetíně

22. červenec 2014 | 01:26
Happening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek PešoutHappening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek Pešout

Ústí n/L., Horní Jiřetín - Ekologové z Greenpeace v čele s Janem Rovenským v pondělí (21.7.2014) uspořádali happening v Ústí nad Labem. Sbírali podpisy pod petici a snažili se přesvědčit veřejnost, aby se více zajímala o hrozbě prolomení těžebních limitů na Litvínovsku.

"Chceme u lidí vzbudit pozornot, aby se zajímali o to, zda je skutečně nutné těžit hnědé uhlí. Rozšiřovat povrchové doly, bourat obce a vysidlovat lidi do jiných oblastí," řekl pro MojeMostecko.cz Jan Rovenský.

"Naše současná akce je společně s kolegy z Německa a Polska. Právě v západním Polsku u německých hranic a na německé straně v Dolní Lužici chce švédská firma Vattenfall s poslkou PGE otevřít nové doly. Tím mají zaniknout obce Kerkwitz a Grabice," vysvětluje Jan Rovenský z Greenpeace. "Na severu Čech se to samé týká Horního Jiřetína a Černic."

Proto Greenpeace připravuje na 23. srpna 2014 vytvoření lidského řetězu, a to o délce 8 kilometrů. "Prostřednictvím lidského řetězu chceme všem stávajícím i budoucím politikům vyslat jasné poselství: Evropa další těžbu uhlí odmítá!" dodal Jan Rovenský.

FOTOGALERIE na MojeÚstecko.cz: Na Mírovém náměstí probíhal happening Greenpeace proti prolomení těžebních limitů

ČTĚTE: Tykačovi a Dienstlovi nejde o zaměstnanost. Jinak by nezavírali důl Centrum, říká Jan Rovenský

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516