FOTO. V Ústí aktivisté z Greenpeace protestovali proti prolomení limitů v Horním Jiřetíně

22. červenec 2014 | 01:26
Happening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek PešoutHappening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek Pešout

Ústí n/L., Horní Jiřetín - Ekologové z Greenpeace v čele s Janem Rovenským v pondělí (21.7.2014) uspořádali happening v Ústí nad Labem. Sbírali podpisy pod petici a snažili se přesvědčit veřejnost, aby se více zajímala o hrozbě prolomení těžebních limitů na Litvínovsku.

"Chceme u lidí vzbudit pozornot, aby se zajímali o to, zda je skutečně nutné těžit hnědé uhlí. Rozšiřovat povrchové doly, bourat obce a vysidlovat lidi do jiných oblastí," řekl pro MojeMostecko.cz Jan Rovenský.

"Naše současná akce je společně s kolegy z Německa a Polska. Právě v západním Polsku u německých hranic a na německé straně v Dolní Lužici chce švédská firma Vattenfall s poslkou PGE otevřít nové doly. Tím mají zaniknout obce Kerkwitz a Grabice," vysvětluje Jan Rovenský z Greenpeace. "Na severu Čech se to samé týká Horního Jiřetína a Černic."

Proto Greenpeace připravuje na 23. srpna 2014 vytvoření lidského řetězu, a to o délce 8 kilometrů. "Prostřednictvím lidského řetězu chceme všem stávajícím i budoucím politikům vyslat jasné poselství: Evropa další těžbu uhlí odmítá!" dodal Jan Rovenský.

FOTOGALERIE na MojeÚstecko.cz: Na Mírovém náměstí probíhal happening Greenpeace proti prolomení těžebních limitů

ČTĚTE: Tykačovi a Dienstlovi nejde o zaměstnanost. Jinak by nezavírali důl Centrum, říká Jan Rovenský

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516