Dopravní policisté se na Mostecku zaměřili na řidiče a zimní výbavu vozidel

3. prosinec 2014 | 18:32
Dopravně-bezpečnostní policejní akce, kontroly řidičů, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / 2013Dopravně-bezpečnostní policejní akce, kontroly řidičů, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / 2013

Mostecko - V úterý (2.12.2014) proběhla na silnicích mosteckého regionu okresní dopravní akce. Ta byla zaměřena na zlepšení dopravní kázně na komunikacích a snížení dopravních nehod.

Podle slov mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové policejní hlídky dopravního inspektorátu kontrolovaly dodržování rychlosti, doklady potřebné k řízení, technický stav vozidel a zimní výbavu.

Řidiči se s kontrolami setkali nejen v Mostě a Litvínově, ale i v Meziboří a v obcích na Mostecku a Litvínovsku.

Dopravní policisté se v horských oblastech zaměřili i na kontrolu zimní výbavy v úsecích, kde je to stanoveno dopravní značkou „Zimní výbava“. Tam vozidla do 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm na všech kolech, vozidla nad 3,5 tuny zimní pneumatiky nebo pneumatiky M+S s minimální hloubkou dezénu 6 mm na všech hnaných kolech, sdělila Světláková.

Policisté zastavili 73 vozidel a zjistili 39 dopravních přestupků. Dvacet řidičů překročilo stanovenou rychlost, 3 vozidla měla nevyhovují technický stav, tři motoristé nebyli připoutáni a jeden řidič měl na svém autě letní pneumatiky, doplnila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

ČTĚTE: Na Teplicku havarovalo osobní vozidlo. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osobyAutor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516