Co s Kulturním domem města Mostu? Napovědět má studie

3. březen 2016 | 22:24
Repre. Foto: archiv Mostecké listyRepre. Foto: archiv Mostecké listy

Most - Knihovna i kino by možná mohly sloužit Mostečanům v Kulturním domě města Mostu. Zda to bude možné, na to má přinést odpověď studie využitelnosti, která se zpracovává v této době. Z ní vyplyne, jestli se knihovna i kino do objektu takříkajíc vejdou a zda to bude v pořádku také z pohledu statiky i požární bezpečnosti. Až pak bude možné uvažovat o dalších, už konkrétnějších plánech.

Kulturní dům města Mostu je krát­ce znovu v majetku města Mostu, což bylo stvrzeno už také zápisem v ka­tastru nemovitostí. O jeho vrácení do majetku města, respektive o neplat­nosti samotné kupní smlouvy, rozho­dl na začátku listopadu loňského roku Rozhodčí soud při Hospodářské ko­moře ČR a Agrární komoře ČR.

Bez ohledu na výsledek soudní­ho řízení se ovšem společnost Cre­styl (která jej před tím od města koupila) rozhodla odstoupit od uza­vřené smlouvy a to krátce před tím, než uplynula lhůta pro doplacení zbytku kupní ceny. Padly tak plány na totální likvidaci budovy a vybudová­ní zcela nového objektu. Město nyní hledá možnosti, jak dům, jenž má v názvu kulturní, oživit, aby mohl do­stát svého názvu. Umístit tam knihov­nu a začít znovu provozovat kino, kte­ré tam kdysi fungovalo, jsou jednou z možností.

"O stávající plesovou sezonu se ale Mostečané rozhodně bát nemu­sí. Chod kulturního domu bude pro­zatím zajišťovat společnost Casca­de management, která tak činila dosud. Město s ní proto uzavře nájem­ní smlouvu za stávajících podmínek,"
uvedla mluvčí města Alena Sedláčková.

Názory veřejnosti na budovu kul­turního domu se různí, někteří s oče­káváním před lety přijali myšlenku na jeho likvidaci a výstavbu obřího objektu s obchodními plochami, kry­tou pasáží, restauracemi, konferenč­ním centrem a multikinem. Jiným to bylo líto, protože podle nich stávající stavba do Mostu prostě patří, vznikla proto tehdy i iniciativa na sociálních sítích, jejímž smyslem bylo zachová­ní objektu.

Kulturní dům města Mostu byl ješ­tě pod označením Oblastní dům kultu­ry horníků a energetiků otevřen v roce 1984 jako náhrada za původní budovu zlikvidovanou společně s celým histo­rickým městem Most.

ČTĚTE:  Most zadá projekt k rekonstrukci Repre. Chce získat dotaci

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516