Celoplošná odstávka teplé vody na Mostecku omezila desítky tisíc lidí

5. červenec 2014 | 10:25
Na mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.czNa mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.cz

Mostecko - Na Mostecku začala dnešním sobotním dnem celoplošná odstávka teplé vody. Přesto, že několik let nebyla, už je tu zase! Odstávka teplé vody zasáhne domy napojené na horkovod a omezí tak desítky tisíc lidí. Jak se s ní poperou třeba rodiny s dětmi či senioři?

Námi oslovený senior pan Jaroslav Kašpar (86) z Mostu nám sdělil, že to řeší tak, že si studenou vodu natočí do větších PET kanistrů, které pak postaví na balkon svého bytu a v teplých letních dnech se voda v připravených kanistrech příjemně do večera ohřeje a on se tak může v klidu vykoupat.

Paní Nikola M. (30) z Litvínova to zase řeší tak, že si na sporáku ohřeje vodu v několika velkých hrncích, kterou následně nalije do vany. Jak sama říká „vykoupat se v tom dá, není to sice tak pohodlné, jako když otočíte kohoutkem u baterie, ale dá se to…," uvedla pani Nikola M. z Litvínova.  Stejně jako já se takto vykoupe i můj manžel i můj čtyřletý syn, doplnila paní Nikola.

„Někteří odstávku teplé vody vítají“

Ano, redakce serveru MojeMostecko.cz oslovila paní Marcelu M. (49), která tuto odstávku vítá a byla jí doslova nadšená. „Je to super, na tuto odstávku teplé vody se těším už delší dobu. Konečně se přinutím udělat něco zdravého pro své tělo a osprchuji se studenou vodou, když odstávka teplé vody není, nepřinutím se k tomu abych neotočila kohoutkem s teplou vodou,“ sdělila pani Marcela z Horního Litvínova.

Důvody, proč na mostecku neteče teplá voda…

  • Celoplošná odstávka s odstavením zdroje naposledy v roce 2010
  • Příprava zařízení na bezproblémový provoz v topné sezóně
  • Rozsáhlé opravy a rekonstrukce na horkovodech, primárních rozvodech i zdroji
  • Diagnostika na neodstavitelných částech zařízení lze pouze v době odstávky
  • Provádění předepsaných revizí a oprav na tepelných rozvodech a dalším zařízení

 

Z Vašich dotazů:

Bude fungovat mostecký Aquadrom? Ano, Aquadrom v Mostě zůstává otevřený. Voda v bazénech bude teplá. Teplá poteče i ve sprchách. Odstávka se koupaliště netýká, má vlastní ohřev vody.

Odstávka teplé vody na Mostecku potrvá dva týdny, od 5. července do 18. července 2014. Energetici vymění staré roury a provedou další nevyhnutelné opravy. V některých ulicích měst potrvá až tři týdny.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516