Celoplošná odstávka teplé vody na Mostecku omezila desítky tisíc lidí

5. červenec 2014 | 10:25
Na mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.czNa mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.cz

Mostecko - Na Mostecku začala dnešním sobotním dnem celoplošná odstávka teplé vody. Přesto, že několik let nebyla, už je tu zase! Odstávka teplé vody zasáhne domy napojené na horkovod a omezí tak desítky tisíc lidí. Jak se s ní poperou třeba rodiny s dětmi či senioři?

Námi oslovený senior pan Jaroslav Kašpar (86) z Mostu nám sdělil, že to řeší tak, že si studenou vodu natočí do větších PET kanistrů, které pak postaví na balkon svého bytu a v teplých letních dnech se voda v připravených kanistrech příjemně do večera ohřeje a on se tak může v klidu vykoupat.

Paní Nikola M. (30) z Litvínova to zase řeší tak, že si na sporáku ohřeje vodu v několika velkých hrncích, kterou následně nalije do vany. Jak sama říká „vykoupat se v tom dá, není to sice tak pohodlné, jako když otočíte kohoutkem u baterie, ale dá se to…," uvedla pani Nikola M. z Litvínova.  Stejně jako já se takto vykoupe i můj manžel i můj čtyřletý syn, doplnila paní Nikola.

„Někteří odstávku teplé vody vítají“

Ano, redakce serveru MojeMostecko.cz oslovila paní Marcelu M. (49), která tuto odstávku vítá a byla jí doslova nadšená. „Je to super, na tuto odstávku teplé vody se těším už delší dobu. Konečně se přinutím udělat něco zdravého pro své tělo a osprchuji se studenou vodou, když odstávka teplé vody není, nepřinutím se k tomu abych neotočila kohoutkem s teplou vodou,“ sdělila pani Marcela z Horního Litvínova.

Důvody, proč na mostecku neteče teplá voda…

  • Celoplošná odstávka s odstavením zdroje naposledy v roce 2010
  • Příprava zařízení na bezproblémový provoz v topné sezóně
  • Rozsáhlé opravy a rekonstrukce na horkovodech, primárních rozvodech i zdroji
  • Diagnostika na neodstavitelných částech zařízení lze pouze v době odstávky
  • Provádění předepsaných revizí a oprav na tepelných rozvodech a dalším zařízení

 

Z Vašich dotazů:

Bude fungovat mostecký Aquadrom? Ano, Aquadrom v Mostě zůstává otevřený. Voda v bazénech bude teplá. Teplá poteče i ve sprchách. Odstávka se koupaliště netýká, má vlastní ohřev vody.

Odstávka teplé vody na Mostecku potrvá dva týdny, od 5. července do 18. července 2014. Energetici vymění staré roury a provedou další nevyhnutelné opravy. V některých ulicích měst potrvá až tři týdny.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516