Celoplošná odstávka teplé vody na Mostecku omezila desítky tisíc lidí

5. červenec 2014 | 10:25
Na mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.czNa mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.cz

Mostecko - Na Mostecku začala dnešním sobotním dnem celoplošná odstávka teplé vody. Přesto, že několik let nebyla, už je tu zase! Odstávka teplé vody zasáhne domy napojené na horkovod a omezí tak desítky tisíc lidí. Jak se s ní poperou třeba rodiny s dětmi či senioři?

Námi oslovený senior pan Jaroslav Kašpar (86) z Mostu nám sdělil, že to řeší tak, že si studenou vodu natočí do větších PET kanistrů, které pak postaví na balkon svého bytu a v teplých letních dnech se voda v připravených kanistrech příjemně do večera ohřeje a on se tak může v klidu vykoupat.

Paní Nikola M. (30) z Litvínova to zase řeší tak, že si na sporáku ohřeje vodu v několika velkých hrncích, kterou následně nalije do vany. Jak sama říká „vykoupat se v tom dá, není to sice tak pohodlné, jako když otočíte kohoutkem u baterie, ale dá se to…," uvedla pani Nikola M. z Litvínova.  Stejně jako já se takto vykoupe i můj manžel i můj čtyřletý syn, doplnila paní Nikola.

„Někteří odstávku teplé vody vítají“

Ano, redakce serveru MojeMostecko.cz oslovila paní Marcelu M. (49), která tuto odstávku vítá a byla jí doslova nadšená. „Je to super, na tuto odstávku teplé vody se těším už delší dobu. Konečně se přinutím udělat něco zdravého pro své tělo a osprchuji se studenou vodou, když odstávka teplé vody není, nepřinutím se k tomu abych neotočila kohoutkem s teplou vodou,“ sdělila pani Marcela z Horního Litvínova.

Důvody, proč na mostecku neteče teplá voda…

  • Celoplošná odstávka s odstavením zdroje naposledy v roce 2010
  • Příprava zařízení na bezproblémový provoz v topné sezóně
  • Rozsáhlé opravy a rekonstrukce na horkovodech, primárních rozvodech i zdroji
  • Diagnostika na neodstavitelných částech zařízení lze pouze v době odstávky
  • Provádění předepsaných revizí a oprav na tepelných rozvodech a dalším zařízení

 

Z Vašich dotazů:

Bude fungovat mostecký Aquadrom? Ano, Aquadrom v Mostě zůstává otevřený. Voda v bazénech bude teplá. Teplá poteče i ve sprchách. Odstávka se koupaliště netýká, má vlastní ohřev vody.

Odstávka teplé vody na Mostecku potrvá dva týdny, od 5. července do 18. července 2014. Energetici vymění staré roury a provedou další nevyhnutelné opravy. V některých ulicích měst potrvá až tři týdny.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

Horní Jiřetín se zbavuje závislosti na uhlí. Díky netradiční sbírce projde proměnou jako první místní škola

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / HORNÍ JIŘETÍN - Žáci ze základní školy v Horním Jiřetíně měli netradiční výuku. Učili se o nových technologiích a obnovitelných zdrojích energie, navíc si mohli pochutnat na zmrzlině mražené mobilním solárním systémem, vyrobit peněženku z nápojového kartonu či náušnice z pivních zátek, nebo nasadit brýle s virtuální realitou a podívat se na chvíli do Arktidy.


Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Most i Litvínov jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / MOST, LITVÍNOV - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Mostě nebo Litvínově. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

OBRAZEM: Spanilá jízda formulí centrem Mostu

12/5 / AKTUALITY / MOST - Na centrální mostecké 1. náměstí se v pátek (12.5.2017) odpoledne sjely historické vozy velkých cen z let 1930 až 1965, jež doplnili tuzemští jezdci s továrními speciály i s vozy individuálních konstrukcí. Fanouškům se tak při spanilé jízdě městem představili aktéři závodu The Most Historic Grand Prix, který o víkendu 13. a 14. května 2017 hostí v premiéře mostecký autodrom.


Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

Bratři Koudelkové zářili v sedmém kole DRFG Mostecké ligy

8/5 / SERVIS / MOST - Neuvěřitelných 75 gólů padlo v pěti zápasech sedmého kola DRFG Mostecké ligy. Více jak třetinou k tomu přispěl třetí zápas dne mezi proOFFICE a Atlético Most. Díky dominantnímu výkonu Atlética v tomto utkání pro sebe jeho hráči získali všechna individuální ocenění kola od gólmana, přes střelce a nahrávače, až po bodujícího.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516