Bez bojovnosti nic neurveme, říká nová mostecká posila Zdeněk Koukal

30. březen 2015 | 14:15
Zdeněk Koukal. Foto: archiv MojeMostecko.czZdeněk Koukal. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Zkušený fotbalový záložník Zdeněk Koukal (ročník narození 1984) se stal v úvodu jarní sezóny posilou druholigového celku FK Baník Most. Během kariéry prošel řadou klubů, když působil v Bohemians Praha 1905, Pardubicích, Teplicích, Jihlavě, Sokolově, Viktorii Žižkov, Baníku Ostrava, Příbrami a krátce také ve Viktorii Plzeň. V Mostě ale zatím zažívá zklamání pod dojmem série jarních porážek.

Kdy jste naposledy figuroval na prvoligové soupisce některého z týmů?

V roce 2013 jsem byl v širším kádru Viktorie Plzeň. Nějaké ligové zápasy jsem odseděl na lavičce náhradníků pro případ, že by se snad někdo ze stabilních hráčů zranil. Nastoupil jsem v pohárovém utkání na Kladně. Do Mostu jsem nyní přišel jako amatér.

Baník Most je na jaře ve druhé lize zatím bez bodového zisku ze čtyř zápasů. A propadl se na předposlední místo v tabulce. Je to pro vás velké zklamání?

Bohužel jsme nedali ani gól. Máme málo šancí. Za zápas si vypracujeme jednu, maximálně dvě a bohužel nám to tam nepadá. Proti FC Táborsko jsme neproměnili ani penaltu. Když nestřílíme branky, měli bychom hrát aspoň na 0:0. A udržet soupeře na uzdě kvalitní defenzivou. Jenže od Táborska jsme inkasovali hloupý gól. Před protihráči ustupujeme, a kdybychom mohli, snad bychom běželi ze stadiónu pryč a nechali soupeře vystřelit.

Jaké jsou tedy vaše poznatky z Mostu?

Věděl jsem, do čeho jdu. Jsem rád, že jsem dostal šanci bojovat za Baník Most a chtěl jsem mužstvu pomoci. Zatím je to asi spíše naopak. O záchranu jsem už párkrát hrál a vím, jaké to je. Mladí hráči by měli poslouchat starší a uvědomit si, jestli chtějí hrát fotbal nebo se jen vézt a čekat, zda jim něco nespadne do klína. Musí takříkajíc jezdit, ať se hraje o osmé místo nebo o udržení. Bez bojovnosti nic neurveme.

S čím půjdete do příštího zápasu v neděli 5. dubna 2015 v Kolíně?

Musíme jít do toho konečně způsobem hlava nehlava. Nečeká nás tam nic lehkého, byť je Kolín poslední.  Nemůžeme hledět, s kým hrajeme, jestli je to celek ze dna tabulky, nebo Táborsko.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516