Alibismus a populismus brání vládě rozhodnout o těžebních limitech, říká Michal Kučera

27. červen 2015 | 22:13
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Mostecko - Vláda, a zejména ministr průmyslu Mládek a ministr životního prostředí Brabec, se v diskuzi o prolamování těžebních limitů neustále alibisticky odvolávají na další a další studie. Tvrdí to ústecký poslanec Michal Kučera (TOP 09).

"Je třeba si uvědomit dvě zásadní skutečnosti. Zaprvé: Žádné studie za ministry ani za vládu nerozhodnou. Rozhodnutí o prolomení či zachování ekologických limitů těžby je rozhodnutí čistě politické. Podkladů, čísel a materiálů je dost. Teď už jde jen o to, aby se vláda konečně vyjádřila a nekličkovala," reagoval poslanec Michal Kučera, který je odborným mluvčím TOP 09 pro oblast životního prostředí na prohlášení ministra Richarda Brabce při jeho návštěva Mostu.

"Bohužel mnozí ministři až teď zjišťují, že nejsou jen krásná a líbivá rozhodnutí. A že jsou rozhodnutí, která se nebudou líbit jedné nebo druhé straně. Jako v případě prolomení či zachování limitů těžby," pokračoval Michal Kučera.

"Zadruhé: Je třeba zdůraznit, že neustálé odsouvání a odkládání rozhodnutí o osudu limitů těžby hnědého uhlí nikomu nic dobrého nepřinese. Obce, těžařské firmy, zaměstnanci i lidé žijící v okolí hnědouhelných lomů by už konečně měli mít jistotu. Budou limity prolomeny? Když ano, tak i na lomu ČSA nebo jen na lomu Bílina? Nebo budou limity plně zachovány? Takové otázky si kladou lidé z Ústeckého kraje dnes a denně," konstatoval poslanec.

Vláda nedávno schválila aktualizovanou Státní energetickou koncepci ČR. "O limitech ale nerozhodla a vyžádala si další podklady. Ptám se tedy, nakolik je energetická koncepce skutečně aktuální, když se dnes, podle ministrů stále neví, kolik hnědého uhlí bude potřeba a kolik ho budeme v následujících letech v Ústeckém kraji těžit?" zeptal se Michal Kučera.

Podle poslance vláda nebude moci před rozhodnutím kličkovat navěky. "Čím více ale bude otálet, tím horší dopady to bude mít," dadal Michal Kučera.

ČTĚTE:  O uhlí musíme rozhodnout i za limity, řekl v Mostě ministr Brabec

Jde Janu Dienstlovi o uhlí, nebo jen o zvýšení ceny před prodejem Severní energetické?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

Jak bude vypadat nové Repre? Most vybírá projektanta kulturního domu

22/6 / AKTUALITY / MOST - Roky chátrající objekt kulturního domu v centru Mostu je zpět ve vlastnictví města. To vypsalo veřejnou zakázku pro projektanty a architekti. Mají nabídnout, za kolik vypracují projektovou dokumentaci modernizace objektu.


Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

Jiří Zelenka opustil Severočechy. Spojí se Bronislav Schwarz s Pitínem a Jeníčkovou?

22/6 / AKTUALITY / MOST - V uplynulých letech se dva nesmiřitelné tábory handrkovaly o zančku Severočeši.cz. Nyní se zdá, že se členové Sdružení Mostečané Mostu (SMM) znovu dají dohromady s lidmi okolo Bronislava Schwarze. Avšak Jiří Zelenka u toho už nechce být.


Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

Mostecká liga zažila čtyři zápasy malého fotbalu v jeden den

12/6 / SERVIS / MOST - Nedělní program DRFG Mostecké ligy sestával ze čtyř zápasů. Byť v tomto dni mělo být dle rozpisu odehráno celé jedenácté kolo, došlo v důsledku odložení, dohrávky a předehrávky ke kuriózní situaci, kdy se v jeden den hrály dva zápasy kola jedenáctého, jeden devátého a jeden třináctého.


V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

V Mostě se bude natáčet komediální seriál. Přihlaste se na casting

3/6 / AKTUALITY / MOST - Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na stříbrném plátně objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516