Alena Dernerová v mlýnských kamenech kvůli limitům. Podpořila v Mostě koalici, která chce uhlí

2. říjen 2015 | 23:45
Alena Dernerová. Foto: archiv SenátAlena Dernerová. Foto: archiv Senát

Most /EXKLUZIVNĚ/ - Senátorka Alena Dernerová jako zastupitelka Mostu připojila podpis ke koaliční smlouvě, ve které je vyjádřena podpora pro prolomení limitů na lomu ČSA. Přitom osm dní předtím se podepsala k výzvě 150 lékařů z Ústeckého kraje, aby vláda limity neprolomila.

"Jako lékaři se musíme zásadně vymezit proti prolomení těžebních limitů, které prosazují majitelé dolů ve spolupráci s lobbisty a odbory. Dalším rozšířením těžby a spálením uhlí bude pokračovat zásadní újma na zdraví obyvatel Ústeckého kraje, kterého se těžební limity nejvíce dotýkají. Tím, že dýcháme místní vzduch si zkracujeme život v průměru o 9,5 dne za rok. Zdraví obyvatel je základní a nezpochybnitelnou hodnotou, od které se odvíjí další socio-ekonomické faktory, včetně zaměstnanosti a rozvoje regionu,” uvedla 23.9.2015 Alena Dernerová.

Lékaři dopis adresovaný vládě představili na tiskové konferenci v Senátu.

Ovšem Alena Dernerová se podepsala i pod koaliční smlouvu Severočeši Most, ODS, ČSSD. V ní se strany dohodly, že budou prosazovat prolomení limitů.

Senátorka a mostecká zastupitelka se během pár dní podepsala ke dvěma dokumentům, jejichž stanovisko je protichůdné.

"Své názory neměním. Jako lékař jsem stále proti prolomení limitů. Ví to i kolegové z hnutí, že mám svůj názor. Koaliční smlouvu v Mostě jsem podepsala, neboť jsem nechtěla, aby kvůli mně byly komplikace. Proti těžbě uhlí jsem ale stále," reagovala pro MojeMostecko.cz Alena Dernerová.

Pro úplnost: o prolomení limitů rozhoduje výhradně vláda.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

Muž v Mostě škrtil náhodnou chodkyni

16/8 / KRIMI / MOST - Těžko uvěřitelný případ se stal v Mostě. Muž tam v noci na neděli škrtil náhodnou chodkyni na sídlišti Výsluní.


Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

Hokejový Most nebude hrát ani druhou ligu. Co bude dál?

6/8 / AKTUALITY / MOST - S hokejovým klubem v Mostě to dopadlo neslavně. Po sestupu z WSM ligy nyní pronikly na světlo světa informace, že severočeský klub nebude hrát ani o patro níže ve druhé lize.


Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

3/8 / AKTUALITY / MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.


V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

V Mostě budou oblasti, kde úředníci nepřiznají nové doplatky na bydlení

28/7 / AKTUALITY / MOST - Mostecká radnice vymezí oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. V praxi to znamená, že v takto vymezených oblastech nebude možné přiznávat nové doplatky na bydlení, a neměli by se tam tudíž stěhovat další sociálně slabí.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516