Alena Dernerová v mlýnských kamenech kvůli limitům. Podpořila v Mostě koalici, která chce uhlí

2. říjen 2015 | 23:45
Alena Dernerová. Foto: archiv SenátAlena Dernerová. Foto: archiv Senát

Most /EXKLUZIVNĚ/ - Senátorka Alena Dernerová jako zastupitelka Mostu připojila podpis ke koaliční smlouvě, ve které je vyjádřena podpora pro prolomení limitů na lomu ČSA. Přitom osm dní předtím se podepsala k výzvě 150 lékařů z Ústeckého kraje, aby vláda limity neprolomila.

"Jako lékaři se musíme zásadně vymezit proti prolomení těžebních limitů, které prosazují majitelé dolů ve spolupráci s lobbisty a odbory. Dalším rozšířením těžby a spálením uhlí bude pokračovat zásadní újma na zdraví obyvatel Ústeckého kraje, kterého se těžební limity nejvíce dotýkají. Tím, že dýcháme místní vzduch si zkracujeme život v průměru o 9,5 dne za rok. Zdraví obyvatel je základní a nezpochybnitelnou hodnotou, od které se odvíjí další socio-ekonomické faktory, včetně zaměstnanosti a rozvoje regionu,” uvedla 23.9.2015 Alena Dernerová.

Lékaři dopis adresovaný vládě představili na tiskové konferenci v Senátu.

Ovšem Alena Dernerová se podepsala i pod koaliční smlouvu Severočeši Most, ODS, ČSSD. V ní se strany dohodly, že budou prosazovat prolomení limitů.

Senátorka a mostecká zastupitelka se během pár dní podepsala ke dvěma dokumentům, jejichž stanovisko je protichůdné.

"Své názory neměním. Jako lékař jsem stále proti prolomení limitů. Ví to i kolegové z hnutí, že mám svůj názor. Koaliční smlouvu v Mostě jsem podepsala, neboť jsem nechtěla, aby kvůli mně byly komplikace. Proti těžbě uhlí jsem ale stále," reagovala pro MojeMostecko.cz Alena Dernerová.

Pro úplnost: o prolomení limitů rozhoduje výhradně vláda.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

Neodbytní výtečníci okradli důchodce. Pozor na ně!

22/7 / KRIMI / LITVÍNOV - Na dva pofidérní týpky narazil senior u jednoho z litvínovských supermarketů. Neodbytná dvojice vnutila důchodci parfémy a hodinky, pak mu chtěla sebrat peníze.


Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

Reakce po zrušení vyhlášky. Situace v litvínovském Janově se zhorší, tvrdí radnice

20/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Reakce na zrušení vyhlášky, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, nenechala na sebe dlouho čekat. S rozhodnutím Ústavního soudu na podnět ombudsmanky nesouhlasí vedení litvínovské radnice.


V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

V Litvínově zase mohou lidé sedět i mimo lavičky. Ombudsmanka Šabatová uspěla

15/7 / AKTUALITY / LITVÍNOV - Lidé v Litvínově opět mohou sedávat mimo lavičky. Vyhlášku města, která zakazovala sezení na zídkách a jiných místech, která nejsou k sezení určená, ústavní soud zrušil. Podle soudu sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.


Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

Zvrat v kauze. Za svá slova o uplácení Jiřímu Zelenkovi hrozí i vězení

13/7 / AKTUALITY / MOST - Na svá tvrzení v médiích může doplatit bývalý mostecký zastupitel a výrazná tvář Severočechů.cz Jiří Zelenka. K soudu doputovala obžaloba ve věci pomluvy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeMostecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeMostecko.cz na Facebooku


Redakce MojeMostecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516